| princess_4780 a întrebat:

Pls va rog si mie un sfat va rog! Imi place de un baiat de la sch si cred ca si el ma place, intr-o seara am intrat pe el pe mess si l-am intrebat ceao cf si nu mi-a rasp, a doua zi la sch ne-am intalnit si m-a salutat si eu i-am zis ca da mai ai tupeul sa ma saluti si el o zis ca da.Si de atunci nu ma mai salutasad. Oare s-a suparat ca i-am zis atunci si acum de aia nu ma mai saluta? Va multumesc:*:*

Răspuns Câştigător
| Emma_6271 a răspuns:

Poi Probabil ca sa supart
incearca sa-i spui ce simti pentru el
si poate o sa fiti impreuna
bafta:*
funda?batting eyelashes

4 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Sunt sigura ca a fost o neintelegere intre voi doi.
Este posibil sa nu fi vazut mesajul, sau sa fi fost altcineva in locul sau la computer, iar tu sa il acuzi degeaba.
Se poate intampla si asta.

Personal, eu cred ca s-a suparat. Cel mai bine ar fi sa te duci la el si sa clarificati situatie, e singurul si cel mai indicat lucru pe care il poti face pentru a rezolva problema!

Succes! Sper ca te-am ajutat.

| Pacala a răspuns:

Eu nu cred ca te place. Daca te placea, iti raspundea si pe messenger. Daca te placea, nu-ti raspundea cu "da" la "mai ai tupeul sa ma saluti", ci te intreba "de ce?" si apoi mai discuta cu tine. Si, desigur, te mai saluta si dupa. Tu zici ca nu te mai saluta. Deci... simplu: NU te place. Cand un baiat place o fata, el face tot ce poate sa fie alaturi de ea, sa discute cu ea. Sigur n-ar ignora un baiat o fata care ii place. happy

| Andreea_1714 a răspuns:

Pai da. daca il placi trebuia sa te porti frumos cu el, poate nu a fost la pc sau mai stiu eu ce. si doi poate iti respecta decizia. poate s`a simtit respins. nu trebuia sa fii atat de dura cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum cateva zile, imi povestea o colega ca "s-a combinat" cu un amic de-al meu si il intreaba mereu pe mess ce face iar el nu-i raspunde ori ii spune ca e ocupatlaughing. M-a pus pe mine sa vorbesc cu ellaughing.
Poate a fost una din zilele sale rele, a invatat ori se juca ceva. Te-ai grabit tragand concluzia si vazand lucrurile doar prin prisma ta. Incearca sa-l intrebi tu ce face, si dupa reactia sa iti vei da seama daca mai necesita alte interventiihee hee.