| laviii a întrebat:

Heii TPU! Imi place un baiat din scoala. i-am spus unei colege si ea i-a spus : o zis o colega ca esti dragut sa-i dau id tau si el o spus ca da. Dupa un timp am bagat id lui si pe mass am vb da nu prea mult(problema ii ca eu am intrat pe al si l`am tot intrebat si el aproape nimic nu ma intreba). El a inceput sa ma salute o data cand eram la cantina mo salutat si m`o intrebat ce fac si de tunci ma tot saluta si imi zambeste (p. s. cred ca atunci cand i-a zis colegamea ca o zis o colega ca esti dragut el stia ca e vb de mine). nu stiu ce sa mai fac cum sa ma mai bag in seama cu el. colegamea cand i-am zis daca are rost sa-i bag id o zis ca da sa-l bag. nu stiu ce sa mai fac cred ca el vrea sa fac tot eu primul pas. Oare ma place. Cum sa ma mai bag in seama cu el? il plac foarte mult... O alta colega mi-a spus ca sigur ii place de mine. nu stiu ce sa fac. ajutati-ma. cel mai bun sfat funda:* Multumesc:*

Răspuns Câştigător
| thegame94 a răspuns:

Trebuie tu sa faci primul pas si iti explic de ce.in primul rand el e constient ca tu il placi fiindca tu ai fost cea care s-a interesat de id-ul lui.in plus, ar fi ciudat ca el sa faca primul pas pentru ca indiferent daca te place sau nu, tu ai fost cea i-ai dat de inteles ca il placi.asa ca incearca sa vorbesti cu el in particular si sa faci primul pas.daca nu actionezi si astepti ca el sa actioneze atunci vei avea o surpriza neplacuta si nu iti doresc asta.daca o fata mi-ar da de inteles ca ma place,indiferent daca o plac sau nu, astept ca ea sa faca primul pas pentru ca eu n-as avea motiv sa actionez cand stiu ca ea a inceput.daca el te saluta, fii sigura ca e ceva de bine. spre exemplu eu nu as saluta o fata pe care nu o plac.e alegerea ta insa parerea mea e ca ar trebui sa lasi timiditatea acasa si sa actionezi pana nu e prea tarziu. poti sa astepti ca el sa faca primul pas dar s-ar putea ca el sa faca primul pas cu o alta fata si sa te lase pe tine cu ochii in soare.succes

3 răspunsuri:
| laviii explică:

@thegame94 si ce as putea sa-i spun oarethinking problema e ca el e tot timpul cu colegii lui niciodata nu`i singurstraight face

| Teo0stuff a răspuns:

Pai nu ai inceput primul pas cum trebuia 1 esti in paralel cu el? atunci puteai sa ii arunci niste priviri cu coada ochiului din cand in cand! sau ai putea sa incepi prima oara vorbind cu el! Si daca rade inseamna ca te place si el! Fa glume bune 9 (DE PE NET happy ) iAR DACA RADE MAI MULT DECAT AR FI CAZUL si pe urma se uita in continu la tine cam 10 min te place! NOROC sper sa iti prinda bine!

| DjYonutz a răspuns:

Pai uite iti zic eu ptk ca sunt baiat trebuie sa-l faci sa fie innebunit dup tine si cel mai bine afla ce ii place lui cel mai mult pe pamant si daca uh poti sa indeplinesti acea dorinta fa-o de ex eu am intr o fta ce ii placea ea mi-a zis ca trandafiri iar eu m-am dus si am luat trandafiri si ea nici macar nu se astepta de la asa ceva si am impresionato si s-a indragostit de mine la baieti e mai dificil adica ei vor o fata care sa se imbrace sexy provocator mai ales daca este si frumoasa sper ca sfatul meu sa te ajute