| Ociudatenie a întrebat:

Acum cateva zile am inceput sa ies cu un baiat. Cel mai bun prieten a lui iese cu verisoara mea. Primele ore dupa ce am acceptat sa fiu cu el, sa purtat normal. Seara cand am plecat acasa, mi-a zis ca a doua zi ma suna.
A doua zi eu l-am sunat, dar el a spus ca nu poate vb si ca ma suna el mai tarziu. De sunat nu m-a sunat si chiar daca a intrat pe mess nu mi-a scris (nici eu ca am asteptat sa vad ce face). A zi iar nu m-a sunat. dar eu cum a intrat pe mess l-am intrebat dc se fereste de mine si el mi-a spus ca nu e adev. Dupa ce mia rasp a iesit repede si nici nu ma salutat!crying (Am uitata sa mentionez ca in seara cand am acceptat sa fie cu el eram cu vara mea si cu prietenul ei.si mi s-a parut ca se tot uita la ea)

Acum eu vreau sa va intreb.credeti ca o place pe ea si nu vrea sa iasa cu mine sau e ceva normal sa nu ma sune 2 zile?

Răspuns Câştigător
| nanaelu a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa iti pese prea mult, stii ca o fata se face remarcata prin indiferenta, incearca sa te prefaci ca nu iti pasas, sigur vei reusi sa ii captezi putin atentia, daca nu vei reusi, inseamna ca nu are rost happy!

6 răspunsuri:
| Bella03 a răspuns:

-Nu stiu ce sa spun.straight faceDaca se uita la verisoara ta ar trebui sa il intrebi pe prietenul tau sa iesiti la o intalire voi doi si verisoara ta cu prietenul ei si sa vezi cum se comporta.::-s.
ASa cred ca ei afla daca a tinut vreodata la tine.
Sau poate doar e stresat, and e cu cineva.sad

| Eka7Lyzza a răspuns:

Eu zic doar sa il intrebi in fata; " vrei sa fii cu mine sau doar a fost un joc pentru cateva ore? spune sincer, uitam totul si trecem peste. " in functie de ce raspunde el, te bazezi pe viitor.
parerea mea e asta; e doar un baiat care nu stie ce vrea.

succes si poate imi povestesti ce ai facut ( msj ) :*

| Roxana6277 a răspuns:

Trebuie sa incerci sa te vezi cu el undeva si sa-i spui ca tu crezi ca te evita. Incearca sa o faci intr-un mod indirect sa nu creada ca il acuzi. Daca o place pe vrerisoara ta, dar ea e cu altul nu cred ca ai de ce sa-ti faci griji. Poti vorbi cu ea doar ca sa te asiguri. Dar nu e normal ca un tip sa nu te sune dupa ce chiar el a zis ca vrea sa fiti impreuna. Incearca sa discuri cu el sau lasa-i mesaje si poate va intelege ce te supara si o sa te linisteasca.

| deyutza_9162 a răspuns:

La inceputul unei relatii se comunica cat mai mult deoarece "partenerii"trebuie sa se cunoasca ct mai bine...
Ar trebui sa il intrebi "face to face" de ce nu vb cu tine pentru ca e mai bine sa iti spuna de la inceput adevarul nu sa te minta...
Sper ca aceste randuri o sa iti fie de folos.

| ShatenaCuOchyAlbastry a răspuns:

Poate a vrut sa stea cu tine ca sa poata iesi si vara ta.sa o cucereasca p ea.ca sa se desparta de pr ei

| alexalexandru_5325 a răspuns:

Probabil o fost cateva clipe frumoase care nu vrea sa se repete dinoarecare motiv sau e foarte timid