| deea_2291 a întrebat:

Plz raspundeti-mi... sunt impreuna cu un baiat de 6 luni, este diferenta intre noi de 3 ani il iubesc foarte mult dar mi-a propus ca dupa ce facem 8 luni impreuna sa intretinem relatii sexuale i-am zis ca nu sunt pregatita sa fac acest pas dar tot insista. iar raspunsul lui a fost ...am sa ma duc la alte fete sa-mi potolesk hormoni, dar eu nu vreau sa faca pasul asta

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Stai linistita, ca daca tine cu adevarat la tine, nu se va duce la altele. Nu are chiar atata nevoie sa-si linisteasca hormonii, poate rezista foarte bine fara sex, doar ca incearca sa te santajeze.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Prea te preseaza cu limita aceea si amenintarea.Eu zic sa-l testezi cicalindu-l; adica bate-l la cap ca nu o sa o faci prea curand si daca se duce la altele nu te iubeste.Vezi cum reactioneaza!winking

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Asta e o prostie! Dacă nu se poate obţine şi vrea o fată numai pentru relaţii sexuale, părerea mea este că ar trebui să îi faci cadou o pereche frumoasă de papuci şi să cauţi pe cineva care ştie să aprecieze.

| stweety10 a răspuns:

Pai normal ca tu nu vrei sa faca asta dar el daca si-a inceput viata sexuala nu mai poate sa stea fara... Eu zic sa nu`i cedezi daca te iubeste te asteapta

| lacrimi a răspuns:

Daca tu nu vrei, lasa-l sa plece, sunt mai importante principiile si dorintele tale, decat placerile lui. Poate el te vrea doar pentru asta.Il alt caz, daca practici asa ceva, sau ai practicat, si cu el nu vrei doar ca nu vrei, iar e rau.

| clawdya_8655 a răspuns:

Eu i-as da papucii chiar acum.asta inseamna ca vrea doar sa faca sex cu tine

| antonelk a răspuns:

Nu`l lasa. dupa aceea o sa-ti para rau ca ai facut`owinking

| bixelle_4587 a răspuns:

-- Mey daca chiar ti la el atat de mult continua relatia. Ai putea sa vorbesti cu el si sa ajungeti la o intelegere. De exemplu ar putea sa stea cu tine si sa fie cu una doar pentru o noapte dar dupa sa nu mai aiba nici o legatura cu aia. Explica`i in continuare ca nu esti pregatita si nu vrei sa faci acest pas. Poate te vrea doar pentru sex sau poate nu. Spune`i exemplu meu si daca va accepta cu tot cu conditiile impuse de tine daca ai atunci va fi ok. Succes! te pupic :*. --

| sy46 a răspuns:

Te vrea doar pentru sex.
Da-i "sosonii" mai bine si lasa-l balta ca nu meritawinking Daca nu esti pregatita o sa-ti para rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te iubeste sad

| butterflyyyyy a răspuns:

Lasa-l sa se duca la alte fete sa isi potoleasca hormonii si u ii vei da papuci pentru ca nu te iubeste cu adevarat daca spune asta, nu crezi?

| adina_9897 a răspuns:

Vai ce pierdere...(bu hu hu-puppy dog eyes) sa se duca draga, chiar te crezi atat de naspa, urata si useless incat nu sa se mai uite niciunul la tine? Nu, crede-ma se va uita si te va RESPECTA! wow, ce cuvant mare am folost < respect>... exact ce-i lipeste acestui putzulica horny care te ameninta cu despartirea! Stai draga linistita in banca ta, si fa acest pas doar cand te simti tu pregatita si nu la comanda!