| anonimacuinima a întrebat:

Vreau si eu sa va pun o intrebare sunt cu un baiat de aproape 11 luni si sunt fericita alaturi de el el mi-a propus sa facem dragoste dar i-am spus ca nu sunt pregatita ....si el miv spus ca va astepta pana voi fi pregatita dar nu stiu ce sa fac il iubesc si ma simt pregatita dar ma gandesc ca relatia noastra nu va dura si va duce la o casatorie si nu vreau ca sa regret mai tarziu ajutati-ma va rog raspundeti sincer nu va bateti joc.Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa cum simti tu ca e mai bine pentru sufletul tau. Nu pleca urechea la nimeni din jur, si mai ales nu face ceva din mila pentru cineva. Aici vorbim de fiinta ta, succes.

3 răspunsuri:
| iubesc a răspuns:

Daca nu esti pregatita, nu te grabi fato. Tu stii ce e mai bine pentru tine, daca vrei sa iti exprimi mai mult dragostea si ai destula incredere in el de ce sa nu faci pasul asta? Nu uita de protectie...

| Emmeii a răspuns:

Bună.

Depinde foarte mult vârsta pe care o ai; dacă îl iubeşti cu adevărat şi ai încredere în el, de ce nu? Însă tu ştii mai bine ce vrei, şi nu te poate obliga nimeni, iar dacă el este dispus să te aştepte nu văd unde e problema. ^^

O zi bună!

| EveLina000 a răspuns:

Cati ani ai? Daca ai peste 18 atunci ai putea sa incerci, dar daca totus nu esti sigura...mai asteapta si tu pana pana vei fi 100% pregatita si nu vei mai avea nici o retinere...parerea meatongue