| Dianastoian a întrebat:

Sunt impreuna cu un baiat de 4 luni si el vrea sa intretinem relatii sexuale. Amandoi avem 15 ani. Il iubesc si nu stiu ce sa fac.

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

E mult prea devreme,de ce te grabesti?
Fii desteapta, draga mea, ca lumea e plina de naive!

| Bellatris a răspuns:

Stiu ca poate o sa dai peste tot felul de pareri cum ca esti prea mica pentru chestia asta si chiar asa este. Multe, dar foarte multe fete regreta mai apoi ca nu s-au bucurat mai mult de copilarie. Si nu este vorba ca ti se termina copilaria odata cu himenul, doar ca te schimbi foarte mult. Oricum, sper sa faci pasul acesta cand vei fi tu pregatita, nimeni altcineva. Cat despre iubire. hehe, o sa tot iubesti in viata asta laughing Mult succes si mai gandeste-te!

| Paula003 a răspuns:

Deci un sfat pe care ti l-as putea da ar fi sa nu faci acest lucru.In primul rand varsta pe care o ai, in al doilea rand 4 luni e putin si chiar daca acum iti arata ca te iubeste si tu te simti in ak 9-lea cer chiar nu cred ca e cazut sa faci acest pas.Iar daca ai face asta sunt mai mult ca sigura ca pe viitor ai regreta lucrul acesta! ...Inainte sa faci acest lucru gandeste-te bine la consecinte. Gandeste-te ca poate cine stie daca vei face acest pas acel baiat te-ar putea parasi sau si-ar putea schimba atitudinea fata de tine si de aceasta relatie. Sper sa te ajute si sa te faca sa te gandesti bine! Nu uita unii baieti doar asta isi doresc, e adevarat ca la varsta asta hormonii lucreaza...dar totusi eu cred ca trebuie sa le punem si un stop undeva!

| unknown17 a răspuns:

Eu as zice sa nu accepti.dar na fiecare cu viata si conceptiile sale.eu la 17 ani mi-am inceput viata sexuala cu baiatul cu care si la ora actuala mai sunt.desi acum a mai aparut un altul in viata mea.dar revenind la ceea ce ai intrebat tu.eu il cunosc pe iubitul meu de ani buni, ce sa mai, o viata de om si tot am avut ceva dificultati pentru ca imi era frica sa nu ma paraseasca si apoi sa urmeze si altul si altul si altul si tot asa.dar uite k nu m-a parasit.crede-ma e si asta o chestie.nu-ti va conveni k dupa aceea sa te lase si sa inceapa sa spuna in stanga si in dreapta ce a facut cu tine.mai bine nu accepta. daca te iubeste te asteapta.ai doar 15 ani.adica aveti doar 15 ani ca atat aveti amandoi.

| domaco a răspuns (pentru unknown17):

Nu stiu cum poti da sfaturi la altii cind tu zici ca umbli cu altul, fii linistita ca la 17 ani are tot timpul sa-ti dea papucii, sau invers, nimic nu dureaza o vesnicie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te simti pregatita fa`o!
Dar daca nu esti pregatita si o faci doar de dragul lui...
Eu zic sa mai astepti...iar daca si el te iubeste la fel de mult cum il iubesti tu, te va astepta!

| Dianastoian explică:

Si eu cred ca sunt prea mica...chiar nu stiu ce sa fac.

| Picasso a răspuns (pentru Dianastoian):

Saluty Diana, mai nu intodeauna este vb de varsta, doctorii si preotii au o vb: "nu face asta ca nu este bine" poate ca este asa, poate ca nu este, poate ca si ei si-au inceput viata sexuala de la o varsta frageda! Hmm eu iti zic sa nu faci asta din motivele astea: Daca prietenul tau ti-a cerut asta, inseamna ca e un mare tzaran ( scuze limbajul, stiu ca sunt nesimtzit, nu ma mai scuza), daaa deci e un mare tzaran, eu cred ca ar fi muult mai frumos, daca prietenul te`ar face sa il doresti tu la pat, sa iti cerseasca in alt mod, nu verbal! Daca o faci cu nea` pustiulica, hmm nu cred ca o s fi multzumita, el e doar disperat de ideea de a face sex cu tine! Hmm credeam k voi sunte`ti cele "loiale" dragostei, adica sa faci dragoste, asta cred ca implica ceva sentimente, mai muult de la tine, dar si de la el, in aceeasi cantitate! Ceea ce la el nu prea se vede, e doar un obsedat, ce doreste sa se dezvirgineze si el! Asa ca sfatul meu este sa o lasi mai moale cu asta, nu o sa fi multzumita de el, iubirea asta e ciudata! trebuie sa stii sa o interpretezi cum vrei( pe placul tau) dar bine! Hmm sa ne gandim si la el, la un moment data, el poate va fi ispitit de o alta fata, care e mai "receptiva" si cine stie poate ca o sa o faca cu el, o alta fata nemultzumita! Incearca sa fi tu cea isteata, mai sunt baieti, si mai draguti k el, nu trebuie sa agatzi, ci s fi agata, trebuie sa fi si tu mai "in centrul atentziei", si sunt sigur ca te merita alt baiat, sunt o sumedenie de "baieti" care stiu sa aprecieze o fata! Si cred ca iti doresti asta! succes si ai grija de tine!

| Paula003 a răspuns (pentru Dianastoian):

Pai nu o fa! Daca esti constienta de consecinte