| blacksky13 a întrebat:

Poate ca pare ciudat ceea ce o sa zic și îmi este mai greu... eu am observat de vreo 2-3 ani (acum am 15 ani) ca am atrageri și către persoanele de același sex(barbati) plus ca eu iubesc sa coafez si pe viitor asta vreau sa fac, și am tot încercat în timp sa nu arat faptul ca iubesc barbatii și voiam cu orice preț sa ma schimb, dar am observat ca am atrageri și către femei dar tentația nu e asa mare. în fine.
Aseară am avut un vis în care eu eram intr-o relație cu un bărbat(nu știu cine era) și, nu știu, simțeam ca tine la mine și totul era perfect adică eram foarte apropiați și astăzi am simțit ca nu m-ar deranja sa am o relație cu un baiat, ceea ce m-a șocat puțin pentru ca eu pana acum voiam sa am o viata ca a unui heterosexual. De multe ori vreau și simt nevoia de îmbrățișarea unui barbat ca cea de tata, deoarece când aveam 7 ani părinții mei s-au despărțit și am rămas cu mama și consider ca din cauza asta am genul asta de dorințe, deoarece eu nu am simțit cum e sa ai un tata plus ca el nu e genul de tata perfect sau bun.
Eu am scris toate astea pentru ca simțeam nevoia sa ma descarc iar în prieteni nu as avea încredere. Vreau un sfat cat mai concret va rog. Menționez ca nu vreau toată viata sa traiesc cu bărbați și vreau o viata cu familie.

Răspuns Câştigător
| NameInUse a răspuns:

Eu una am citit psihologie, si sunt sigura ca lipsa tatalui e cauza.
Din moment ce tu iti doresti "o viata cu familie", e clar ca nu esti bi sau homosexual. Ai niste carente afective, trece odata cu maturizarea. Ai intuit bine.

3 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Inseamna ca esti bisexual. Nu cred ca absenta tatalui sa fie motivul pentru care esti atras de barbati. Nu ai de ce sa iti faci griji, poti avea o familie si o viata asa cum iti doresti.

Răspuns utilizator avertizat
| Cristian_Alex_1994_0myZ a răspuns:

S-ar putea să treci doar printr-o fază. Ai numai 15 ani, la vârsta asta nu prea știi cu certitudine ce-ți dorești pentru restul vieții. Absența tatălui tău poate fi un factor care să ajute la atracția ta față de bărbați, dar nu pe plan intim, ci doar ca prieteni mai apropiați. Orice ai face, mult noroc☺