| Anonim_7683 a întrebat:

Poate cineva sa imi spuna de ce iubitei mele in ultimul timp nu ii place cum vorbesc eu cu ea? Vorbesc fix cum vorbeam si de la inceput cu blindete si acuratete dar ei nu ii place ce i-as putea spune sau cum sa vb cu ea ca sa ii placa?

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, fi cum ai fost mereu, fi tu insuti, daca ei nu ii mai convine, inseamna ca ii s-a cam acrit de tine, sincer...sau poate chiar vb diferit si nu iti dai seama, poate ca nu observi cum te manifesti, sau e ceva ce nu ii convine.
Vb.cu ea si spune-i ce ai pe suflet, intreab-o ce e cu ea, cum ar vrea sa ii vb.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Daniel are 90% dreptate.
Nu am sfătuit niciodată pe nimeni să fie indiferent aşa că nici pe tine n-o să te sfătuiesc aidoma a ceea ce-ţi spune thereforyou.
Provoac-o la o discuţie în care să-ţi explice de ce nu-i (mai) place cum vorbeşti cu ea şi pune-i cea mai grea întrebare pe care i-o poţi pune unei femei: "tu de fapt ce vrei?".
Oricum, chiar dacă nu-ţi convine, ar trebuie să iei în considerare şi terminarea relaţiei.

NOname
| NOname a răspuns:

Mai inainte am raspuns la o intrebare asemanatoare:
http://www.tpu.ro/......-rau-din/.
Mi-ar placea sa te pot ajuta mai mult, dar cand e vorba de sentimente, e mai greu sa dai sfaturi. Fiecare caz este special/diferit.
Tu o cunosti cel mai bine. Ar trebui sa (re)gasesti cheita catre inima ei. Discuta cu ea, vezi, ce o nemultumeste! Comunicarea este foarte importanta intr-o relatie.
Sper, sa reusesti. Desi, focul aproape stins este foarte de greu de reaprins (trebuia mentinut (de amandoi)). Oricum, succes!

| thereforyou a răspuns:

Fi mai indiferent cu ea, gaseste-ti un hobby, o ocupatie care sa o iti ocupe mai mult timp decat cu ea. Nu o mai cauta.las-o sa te caute ea si fi sec atunci cand ii vorbesti.

| thereforyou a răspuns:

Uite si acum.prea mult te agiti.ar trebui sa nu iti pese asa mult.

| NickiMinaj a răspuns:

Dar are dreptate thereforyou... daca o provoci la o discutie nu o sa scoti nimic bun de la ea laughing ( ca si in cazul masculilor, contrar parerii generale).

| Sperman a răspuns:

Omule s-a plictisit de tine, nu te mai place. E o curva! laughing

| oana_4978 a răspuns:

Daniel nu fi durlaughing