| andreiTheDJ a întrebat:

de cateva luni vorbesc cu o fata pe mess si facebook si in ultimul timp si la telefon si am fost si pe afara si chiar am inceput sa imi placa de ea si i-am si spus asta...azi i-am zis pe mess ca o plac si am intrebat-o daca ma place si ea si a zis ca nu stie ce simte pentru mine...chiar nu inteleg asta inseamna ca ma place si ca ii e rusine sa spuna sau ca nu ma place si nu vrea sa ma raneasca? dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| amalia025 a răspuns:

Cred ca tu esti un baiat mai indraznet, iar ea e un pic mai rusinoasa. Cred ca ai luat prea din scurt si ai derutato. Dar iti garantez ca usor, usor se v-a indragosti de tine.Iar daca iti pasa atat de ea lupta pentru ea. Ohhh... stii dragostea este cel mai frumos lucru din lumea asta happy

| andreiTheDJ explică (pentru amalia025):

De fapt da ea e mai timida dar si eu sunt la fel big grin blushing

| amalia025 a răspuns (pentru andreiTheDJ):

Un baiat timid este de 1000 de ori mai bun decat un pervers ca alti baieti. Parerea mea!

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te-ai grăbit și ai derutat-o.
Mai dă-i timp, comunică în continuare cu ea.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Eu cred ca te place ca pe un prieten si nimic mai mult

| Jeremy1 a răspuns:

Din experienta mea personala, cand intrebi o fata daca te place si raspunde orice in afara de "da", atunci nu e de bine.

| Azµre a răspuns:

Nu te place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Comunică cu ea şi vezi.
Te pup!

| thefighter1 a răspuns:

Normal ca esti timid din moment ce ai facut chestia asta si i-ai zis..nu asa se face.
Nu asculta sfaturile de la pizd*le astea care o sa se dea experte in relatii.
ideea e ca nu te place pentru ca n-ai imaginatie deloc si ii zici pe mess ca iti place de ea..probabil ti-ar fi iesit daca si ei i-ar fi placut tare de tine.

tema: ignor-o, fa glume pe seama ei(nu exagera), mai ceart-o, enerveaz-o, apoi abordeaz-o cu tupeu.

| PolishJew a răspuns:

Mhh
1 Poate te place dar ii este rusine sa spuna
2 Poate nu te place si nu vrea sa te raneasca

3 Eu uneori cand ma intreaba cineva daca o plac zic nu fara sa vreau....cu toate ca imi place... deci e posibil sa te placa dar rusinea asta e mare.

| BeEaR a răspuns:

Fata aia e rusinoasa..incearca sa nu o intrebi daca te place. daca chiar tii la ea..intreab-o daca vrea sa fie cu tine happy

| IamMe22 a răspuns:

Salut! De obicei cand tineva iti raspunde in felul acesta inseamna ca nu vrea sa iti raspunda ca sa nu te raneasca. Exista si fete carora le e rusine sa recunoasca dar de cele mai multe ori nu vror sa jigneasca.