| anonim_4396 a întrebat:

Poate dragostea familiei să înlocuiască dragostea unei iubite?
Fiți sinceri!
Nu dau fundă la întrebare.

15 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Nu este una și același sentiment.
Una este să ai parte de o familie care să te susțină în ceea ce faci, iar alta este să ai pe cineva alături din punct de vedere sentimental.
Dorința de a avea pe cineva nu poate să fie înlocuită de relația pe care o ai cu părinții tăi.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poate, deoarece este vorba de doua tipuri de dragoste, total diferite!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sunt doua lucruri diferite oarecum.

| SilentRain a răspuns:

Habar n-am, tot ce știu este că tu te poți iubi și singur fara sa depinzi de cineva big grin

| DoarBogdan a răspuns (pentru SilentRain):

Dar... te-ai resemnat de-a binelea din cate se vede. Ca sugerezi aproape acelasi lucru din majoritatea raspunsurilor thinking

Hai sa luam cazul a alte milioane de oameni care sunt fericiti si simt iubirea respectiva, intre cei doi parteneri ^_^ nu putem nega ca exista.

| SilentRain a răspuns (pentru DoarBogdan):

Mă bucur pentru eii, consider că sunt persoane care se complac
Pentru mine este imposibil din moment ce refuz sa mai într-un tâmpeniile numite relații
Nimănui nu-i pasă ce simți atâta timp cât nu are ceva de obținut de la tine

| DoarBogdan a răspuns (pentru SilentRain):

Nici tie?

| SilentRain a răspuns (pentru DoarBogdan):

Mie îmi pasă de mine și e suficient

| DoarBogdan a răspuns (pentru SilentRain):

Eeee...
Eu zic ca iti trebuie mai multa incredere in oameni ^_^

| SilentRain a răspuns (pentru DoarBogdan):

Sa ai încredere în oamenii, e că și cum ai jucat ruleta rusească cu 5 gloanțe
Nop, indiferent cat de mult bine faci o să îți întorca înapoi în rau

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Conteaza si familia, dar este bine sa socializezi si cu persoane de varsta ta nu doar cu familia. Consider ca la varsta adolescentei ar fi bine sa te imprietenesti cu mai multe persoane de sex opus pentru a le cunoaste mai bine, a vedea mai multe moduri de a gandi si ulterior sa-ti dai seama ce fel de relatie de cuplu ai vrea. Nu e nicio graba. Daca te arunci direct intr-o relatie stabila atunci va fi mai dificil sa-ti dai seama daca persoana respectiva e potrivita sau nu, fara sa cunosti prea bine si alte persoane.

Răspuns utilizator avertizat
| Lauramee a răspuns:

Nu...sunt 2 chestii diferite... si ai nevoie de ambele