| anonim_4396 a întrebat:

Poate o fata sa ramana gravida doar prin atingerea organelor sexuale de ale barbatului? si asta prin chiloti.sau exista risc de transmitere a vreunei boli? cand se umezeste fata, lichidul acesta poate transmite vreo boala? multumesc

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poate ramane gravida prin chiloti, dar poate lua vreo boala, daca pe chiloti se gaseste secretie infectata cu ceva. Lichidul care lubrefiaza vaginul femeii poate transmite HIV< hepatita B si C, sifilis, HPV.

| CevaNormal a răspuns:

Hmmm din cite stiu eu nu exista asa ceva, evident ca chiloteii sa fie curati big grin,

| theodoraafi a răspuns:

Cu siguranta nu poti ramane gravida atingand organele sexuale prin chilioti. ca sa ramani gravida ele trebuie sa ajunga... intelegi tu unde. nu din cate stiu nu poti lua nici-o boala

| IQOnly a răspuns:

Nu cred ca se poate transmite vreo boala prin chiloti!