| andreea_1536 a întrebat:

Poate pare ciudat dar tin la un baiat mai mare decat mine cu 8 ani.De fapt nici nu stiu sigur ce simt dar stiu ca el e baiatu care are acea sclipire...pe care o vreau eu.Ideea e ca nu stiu nici el ce gandeste desii are momente cand ma mai ia de mana sau cand se ``joaca`` cu mine dar ma gandesc ca in ochii lui sunt doar o pustoaica de 16 ani si atat. Daca i-as zice ce simt sigur s-ar strica toata prietenia intre noi si imi va fi greu sa stau cu el 5 ore in fiecare zi si sa nu vorbim sau din astea. voi ce parere aveti?
NU VREAU RASPUNSURi RAUTACIOASE si nu vreau raspunsuri de la useri prefacuti gen``alexgagica`` ``justlookingaraound``etc Multumesc

Răspuns Câştigător
| nana a răspuns:

Salut andreea. Ca este mai mare cu 8 ani de cat tine nu este o problema. Problema este ca tu esti inca mica si nu trebuie sa fortezi lucrurile. Poate daca pastrezi prietenia sincera si curata asa cum este acum intre voi, nu se stie, poate mai tarziu se leaga si alt gen de prietenie. Parerea mea este ca tu ai sentimentele confuze si poate este singurul baiat cu care ai stat mai mult in preajma. Bucura-te de prezenta lui asa cum este langa tine, ca un baiat depasit de 20 si de ani, are alte aspiratii. In tradevar tu ai gandit bine, in ochii lui esti o pustoaica si pana la varsta de 18-19 ani, nu prea, vei avea relatii sau prietenii cu baieti trecuti de 20 de ani, decat bazate pe sex, nu pe sentimente. Si cred ca este pacat, pentru tine. Eu iti doresc sa fii iubita si cu capul pe umeri, ca asa cred ca esti, din moment ce ti-ai pus acest semn de intrebare. Pup.
nana

4 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Diferenta de varsata nu este o problema domnisoara. Totusi, inca, esti o pustoaica! Dar, Fat Frumos te place. Ai rabdare, va veni si timpul tau!

| AnonimA a răspuns:

Buna pai nu conteaza varsta chiar daca el are 24d ani si tu 16 asta nu va impiedica sa fiti impreuna dar... poate ca pentru el conteaza! si iti spun ceva nu faci nimic daca nu ii spui ca ai inceput sa ti la el altfel maine poimanie vine la tine si iti spune ca ii place d enu stiu ca fata iti inkipui cat de penibil o sa te sitmti no:*:*

bafta:* funda:*?

| StaceyG a răspuns:

Pai eu cred ca totusi ar trebui sa ii spui ce simti pentru el, sau sa il intrebi daca te place, si daca iti va da un raspuns adica "nu vrea sa fie cu tine" iai pute zice ca ai vrea sa fiti in continuare prieteni.

| Fluturash_3549 a răspuns:

Stiu cum e sa iti place de cineva mult mai mare:X
ar trebui totusi sa ii spui poate si el simte ceva pentru tine dar ii e teama sa iti spuna ca sa nul respingi sau ceva de genu

incearca sa vb cu el si sai spui ca iti place de el amenintal ca te omori(glumesc doar)laughing
intreaba-l daca si el simte acelasi lucru pentru tine... poate iese ceva frumoshappy
dar ai grija sa nu fie prefacut sa te ia peste picior sau sa stea cu tine dar pentru sex(in ccazul in care esti virgina)

daca u crezi ca iti este de flos raspunsu astept fundita>big grin