| Roberrt21 a întrebat:

Salut, daca am facut sex neprotejat in perioada fertilă fata sa ejaculez in ea poate rămâne însărcinată?
Cu vreo 8 ore inainte am m-am masturbat si nu m-am spălat doar am urinat. Poate rămâne însărcinată?

8 răspunsuri:
| Atim a răspuns:

Da, se poate. Prima data, daca pe penis încă ar fi rămas chiar și foarte puțină spermă exista riscul sarcinii. Apoi, chiar daca nu ai ejculat, exista si un lichid preejaculator care câteodată mai conține si spermatozoizi. Șansele sunt mici, dar sunt. Ca sa fiți 100% siguri, ea ar putea lua o pastila de a 2a zi.

| Adry05 a răspuns (pentru Atim):

Pastila aia nu se ia asa ca pe bomboana pentru toate situatiile... Nu mai recomanda asa ceva

| Roberrt21 explică (pentru Adry05):

După cunostintele tale poate ramane însărcinată?

| Adry05 a răspuns (pentru Roberrt21):

In principiu nu, ar trebui sa fiti ghinionisti sa ramana. laughing Ori daca ai avut picatura aia a placerii si ai ejaculat-o in ea e posibil ca (,) contine si ea o cantitate de spermatozoizi si ea fiind in perioada fertila ar putea ramane si cu aia.

| Atim a răspuns (pentru Adry05):

Nu pentru orice situație, si nu mai des de 2 ori pe an, dar este mult mai ok decât un avort sau decat o situație în care apare pe lume un copilaș nedorit, mai ales dacă părinții sunt și ei copii sau pur si simplu nu sunt pregătiți pentru asta

| Roberrt21 explică (pentru Adry05):

Si daca trebuia sa aiba ovulutia în 26 si noi am facut in 28 e posibil?

| Roberrt21 explică (pentru Roberrt21):

Din cate stiu tine o saptamana ovulutia si inainte cu 3 zile se face ovulutia in general la ea fiind in 26 si noi am facut in 28

| anonimmmsdadsa a răspuns:

Nu se poate da-mi Facebook tau in privat sa-ti explic ceva