| Leo32 a întrebat:

Poate ramane prietena mea insarcinata daca doar s-au atins organele fara ejaculare? nu am introdus deloc inauntru organul.

Răspuns Câştigător
| AdrianDihoricescu a răspuns:

Pur teoretic - lichidul chiar si inainte de ejaculare, poate contine spermatozoizi, si intr-un caz dintr-un miliard, daca isi baga degetelul inauntru si cumva preia si o parte din respectivul lichid, ar putea. Dar laughing pur teoretic, practic nu.

8 răspunsuri:
| Patrăţel a răspuns:

Frate,de ce dracu va apucati de sex daca habar nu aveti de capul vostru? NU are cum sa ramana daca nu ai ejaculat! Subliniez,NU! Altfel,ar trebui sa le dam ''secretul'' asta si cuplurilor care se chinuie de ani sa faca un copil! Ala se numeste ''petting'', nicidecum ''sex'', si din cate stiu eu, fara penetrare si ejaculare n-o sa ramana insarcinata, dragule!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul preseminal ( sau seminal ) a intrat în contact cu secreţia vaginală a tipei, atunci ESTE posibilă o sarcină!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!" - SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.

| Emilian65 a răspuns:

Nu. Sarcina apare in urma unui act sexual si in urma ejacularii interne, mai ales daca nu s-a folosit prezervativul.

| grab a răspuns:

NU poate chiar daca vrea!
Asta da nu sta ovulu la panda fix in buza piz**ii!
Bafta!

| Arkhasas a răspuns:

Întâi ar trebui să întrebi "Cum se fac copiii?" pentru că este evident că nu ştii.

| Noodlez a răspuns:

Nu, dooh.

| Cristi_Sporiș_1994 a răspuns:

Nici o sansa sa ramana daca nu ai ejaculat, stai linistit!

| SpLatTionut a răspuns:

Nu, nu poate ramane insarcinata.