| Anca a întrebat:

Poate sa te enerveze un baiat ca se comporta si vorbeste prea frumos?
Cunosc din vedere un baiat, de vreo 12 ani. Locuim in acelasi cartier. Nu am fost niciodata mai mult de un salut cand ne intalneam pe strada.
Am iesit in ultimul timp cu el in oras. Dar fara nici o intentie din partea mea. El insa, cred ca isi face alte planuri cu mine.
Are toate calitatile ca sa-mi placa si totusi nu-mi place.
De ce? Vorbeste f frumos cu mine, e atent, il intereseaza tot despre mine, imi zice ca abia asteapta sa merg in weekend acasa, iar pe mine parca ma enerveaza ca-i asa interesant de mine.
Ar trebui sa-i dau o sansa sa-l cunosc mai bine? Cu toate ca nu simt nimic si parca ma enerveaza.

12 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Degeaba are el cele mai bune calitati. Daca nu iti place, n-ai ce face.Inimii nu ii poti porunci. Dar nu-l lasa sa isi faca planuri cu tine, spune-i clar cum sta treaba si spune-i ca problema nu e la el si nici la tine.Vina nu apartine nimanui. Tu nu ai nicio vina ca nu il iubesti iar el nu are nicio vina ca te iubeste. Dar e neplacut sa ii dai sperante desartehappy

| Anca explică:

E posibil sa fie si asta @tarziu.
Pt ca in mintea mea m-am gandit. De ce ala poate si astalalt nu putea?!

| Anca explică:

Da se poarta exagerat de frumos ...nu stiu sa explic.
Is nebuna laughing) clar...
Nu injura deloc, nu il enervez cu nimic. Mi-a zis ca o sa trebuiasca sa se intalneasca cu fostii colegi de facultate. Ca el a terminat la aceiasi facultate unde sunt eu acum si se vor intalni aici si daca vreau sa-l insotesc.
I-am zis ca nu stiu ca vedem...
Cred ca el a observat ca eu cam dau inapoi si mi-a spus ca, el nu se grabeste sa aiba o relatie acum si ca vrea ca lucrurile sa decurga normal.
Dar eu am tendinta sa-l flituiesc...

| Anca explică:

Eu am 22, el 25 de ani.
Nu stiu de ce nu suport comportamentul lui, dar am asa un feeling ca-i un fals...
Nu stiu cum sa va explic. Mie mi-e imposibil sa cred ca mai pot exista oameni atat de romantici, deschisi si atenti.
In ziua de azi barbatii nu mai sunt asa.
Si ma gandesc sa nu fie asta cumva stilul lui de a face fetele sa-i pice in plasa.Chiar daca il stiu de multi ani, nu-i cunosc trecutul sentimental. Mi-a zis despre 2 relatii serioase, restul n-a mentionat.
Ceva imi pare cusut cu ata alba, dar n-as stii sa explic ce happy

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Ce e rau in faptul ca se poarta frumos cu tine?
ar trebui sa te enerveze daca ar fi badaran si ar vorbi urat...
daca tu crezi ca nu esti pregatita sa ai o relatie cu el atunci e mai bine sa nu-i dai sperante...

| tarziu a răspuns:

Nu te enerveaza el, te enerveaza la culme faptul ca fostul nu era asa, ca cel la care inca tii nu poate fi cum vrei tu!
Nu esti pregatita inca de o alta relatie

| alinuta113 a răspuns:

O sansa exista si asta sansa poate veni de la tine! Tu inca nu-l cunosti de ajuns si nu te-ai interesat dar daca te-ai interesa poti sa gasesti ceia ce nu gasesti in ali baiati

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Eu te înţeleg pentru că am întâlnit cândva un tip în genul ăsta. Mi se părea ireal, prea perfect, mă gândeam că nu poate exista o persoană alcătuită numai din lumini, fără umbre, fără defecte, sigur trebuia să aibă ceva schelete prin dulap, cum se spune... Oricât de drăguţ încerca să fie, îmi dădea senzaţia de piele-de-găină când mă atingea, îl suspectam de ipocrizie, ba chiar la un moment dat i-am spus unei prietene că aşa îmi închipui eu un criminal în serie, drăguţ, liniştit, amabil...mortal.Am preferat să nu aprofundez relaţia, m-am retras uşurel, delicat, fiindcă mi-era jenă să-i spun în faţă "scuteşte-mă" ori ceva asemănător. Şi nu ştiu, ne plac prea mult băieţii duri şi răi încât nu-i mai apreciem pe cei buni la adevărata lor valoare ori un astfel de tip chiar e prea frumos pentru a fi adevărat?

| Shuellen a răspuns:

Draga mea baiatul acesta este gentil(sper ca am folosit cuvantul bunlaughingbig grin)Daca este atent cu tine cum poate sa te enerveze. Poate tie nu iti place sa fi bagata foarte mult in seama. Daca nu ti-ai dori ceva cu el, o relatie sa zic asa, fa-l sa inteleaga asta si nu arunc cu vorbe sau fapte, sti doar ca cea mai buna arma intr-un razboi este cuvantul, asa ca foloseste-o la max.Acum daca el simte ceva pentru tine nu-i rani direct sentimentele. Daca sunteti mici s-ar putea sa-l doara, dar insa daca aveti peste16-17 ani o sa fie mahnit cateva zile, iar mai tarziu va uita, sau poate nu. Unii baieti sunt mai sensibili de cat par si nu vor sa arate tuturor acest punct sensibil. Dar nu uita esti norocoasa ca din toate fetele din lume tie ti-a aratat acest punct sensibilbig grin.Multa grija de tine si de el!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar nu stiu cum te-ar putea enerva o asa persoana... Daca nu te intereseaza, nu simti nimic te-ai simti mai "bine" daca i-ai da o sansa, dar stii ca nu te poti implica sufleteste intr-o relatie cu el? Ar trebui sa te gandesti si la el, in primul rand, va suferi f mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragoste cu sila nu se poate

| ingerashmyk a răspuns:

Se vede ca nu esti pregatita de o relatie serioasa.