| andreutzakiss a întrebat:

am mare nevoie de rasp voastre si cat mai repede cu putina, as vrea ca rasp voastre sa fie sincere nu doar in bataie de joc, va rog.Deci eu cunosc un baiat de foarte mult timp, sta in acelasi oras unde stau si eu, sta foarte aproape de mine.acum aproape 3 saptamana am inceput sa ne intalnim doar noi doi chiar daca avem aceiasi prieteni, in fiecare seara ieseam doar noi doi, craciunul l-am petrecut cu el, revelionul la fel(in noaptea de revelion ne-am sarutat pentru prima data, a fost superb)dupa revelion ne-am mai intalnit de vreo 4 ori, infine, totul a fost frumos pana acum cateva zile, a inceput sa nu mai tr sms sa nu mai sune, iar intr-o zi ne-am intalnit la un bar cu toti prieteni nostri, aproape toti, si a venit si el, m-a ignorat complet dupa ce a plecat l-am sunat si i-am multumit a zis ca nu m-a bagat in seama pentru ca era acolo si fostul meu iubit, a doua zi m-a sunat si si-a cerut scuze urmand ca pe seara sa ma sune sa iesim, am asteptat dar nu ma mai sunat, azi m-a sunat si mi-a zis ca este plecat in alt oras si vine peste 2 zilecrying...nu mai inteleg absolut nimic, de ce ma ascundea cand ne intalneam?(sunt foarte sigura ca nu are iubita)nu mi-a cerut sa fim impreuna, atunci ce era intre noi? a deschis odata sub asta, da a zis cum sa face sa fim impreuna? eu eram la sk in alt oras el in alt oras si mi-a mai zis ca vrea foarte mult sa fim impreuna si ca ii place de mine apoi m-a sarutat, ne intalnim doar in vacante si weekend, ce a fost intre noi? eu mi-am facut iluzii cu el, repet a fost superb sa purtat foarte frumos cu mine, pana acum cateva zile, nu stiu ce s-a intamplat, Eu cred ca acum vb cu mine doar din bun simt.
P. S cand am fost la discoteca doar cu mine a stat si toti spunea ca suntem impreuna si el mi-a zis:"Asta e, acum trebuie sa fim impreuna"a fost foarte dulce.
Mie dor de el, de ce am trait alaturi de el, ke am reprezentat pentru el? noi nu eram impreuna, dar se comporta ca si cum am fi, spune la toti ca sunt nevasta luilaughingsi sa nu se atinga nime de minehappy
ce sa fac sa inteleg ce a fost intre noi? nu pot sa il intreb, voi ce parere aveti? spuneti-mi tot ce credeti despre ce am trait impreuna, si-a batut joc de mine? sau...chiar nu stiucryingcrying
... P. S m-am grabit cand am scris asa ca scuzati ordinea ideilor, daca am uitat sa spun ceva ca sa va faca sa intelege-ti mai bine, intrebati-mahappy:*:*:*va rog ajutati-ma scuza-ti categoriabig grin(il plac foarte mult, iar acum sunt foarte trist ca se comporta asacryingnu am chef de absolut nime, am iesit cu preteni ca sa uit, dar degeaba, orice fac tot la el ma gandesccrying

Răspuns Câştigător
| Gabrielabmg a răspuns:

Stiu cum te simti, Andreea kiss si actualul meu prieten a facut un lucru asemanator a inceputwinking ne-am sarutat la discoteca.am umblat toata noaptea de mana iar apoi nu ma mai cautat.am suferit mult fiindca tineam la el. Vazand ca ma ignora i-am dat o sansa altui baiat doar ca sa uit de el.dar relatia cu acea persoana nu a durat decat 2 zile rolling on the floor a doua seara la discoteca cand a vazut ca sunt singura m-a cautat iar dar de data aceasta nu l-am mai lasat sa ma sarute, iar a doua zi m-a intrebat daca as vrea sa fim impreuna love struck azi avem o saptamada de cand suntem impreuna :d.deci sfatul meu:fa si tu ce face el,adica ignora-l si incearca sa vb cu altcineva ca sa ai arati ca nu e asa important pentru tine(chiar daca tu stii ca nu e asa) si doar asa poti afla daca simte vreo ceva pentru tinewinking. Sper ca raspunsul meu te-a ajutat, si crede-ma, niciun baiat nu merita sa suferi pentru el decat daca face si el la fel pentru tine kiss

14 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Ceva,ceva simtea el pentru tine! Altfel nu mai spunea la toata lumea ca sunteti impreuna, chiar daca nu erati.El incerca sa iti bata apropouri cum ca ar vrea sa fiti impreuna, dar daca tu nu ii raspundeai la fel.nu stia ce sa creada! Si cand te-a vazut cu fostul prieten, tot la fel, s-a simtit prost! Lasa-l cateva zile sa ii treaca apoi suna-l, intalneste-te cu el! Nu te mai umili in fata lui sa ii ceri scuze si altele.il lasi sa ii treaca lui! Bafta muulta

| Mayar a răspuns:

Eu zic sa il cunosti mai bine psihic, nu fizic si atunci vei sti ce sa faci

| ingerdraq a răspuns:

Din ce am inteles eu...ori vrea sa para barbatul fatal si numai atunci cand vrea el sa fiti impreuna.Sa astepti doar sa te caute el si numai cand vrea el sa vb, ori te evita pentru ca nu mai este atras de tine. Vb cu el si clarificati lucrurile sau fi indiferenta si tu cateva zile si vezi cum decurg lucrurile. Nu l mai suna 2 zile si vezi ce face, ca sunteti de putin timp impreuna. Ori vb cu el si clarificati lucrurile ori il lasi 2 zile in pace si vezi daca te cauta.

| Maariiaa a răspuns:

Eu consider că ai fost pentru el doar o aventură. Nu ai de unde să știi dacă are prietenă,băieții sunt plini de surprize și secrete.
Nu avem de unde să știm ce e în mintea lui,poți să ai aici o mie de păreri,ale fiecăruia.
Cel mai bine este,dacă ții la el și îl iubești să vorbești cu el.(Cel mai bine față-n față)
Îi ceri să vină undeva și vorbești cu el,îl întrebi ce a fost între voi și toate întrebările pe care le ai. Îi ceri sinceritatea. Dacă vrea să fiți împreună bine,dacă nu asta e,nu se poate o relație și o iubire cu forța. Cel mai bine este să fii deschisă cu el.
Cel mult, poți vorbi pe messenger dar consideri că față-n față e mult mai bine pentru că îți poți da seama dacă minte, dacă nu. happy

Sper să te-am ajutat. Îți doresc mult succes!

| Mikiiiiiiiii a răspuns:

Las-o balta, nu merita osteneala. Daca vrei poti incerca sa vorbesti cu el serios, etc... Dar tot va trebuii sa o lasi balta si sa treci peste. happy

| roxanika24 a răspuns:

Parerea mea este sa il intrebi pe el pana la urma ce are de gand cu tine...si nu as crede ca si.a batut joc...dar stii cum e niciodata nu-i intelegi pe baietii

| soranaaa a răspuns:

Am trecut prin ceva asemanator.am facut prostia si i-am spus ca peste un o sa fiu a lui cu totul, eu fiind virgina, si probabil asta la facut sa stea cu mine.ne comportam exact ca un cuplu,nu stiam ce sa cred mereu ma lua de departe si ocolea subiectu cand il intrebam,si ne sarutam,cand fluierau altii dupa mine tipa la ei, in fine excat ca un cuplu, pana cand intr-o zi mi-a zis ca eu sunt cea mai mica AMICA a lui; m-am simtit prost iti dai seama, ssii el fiinnd putin mai pervers avea el ceva cu gura mea stii tu.chiar il iubeam dupa juma de anlove struck si eu il cunosteam de mult in fine, pana intr-o zi cand mi-am luat inima in dinti si i-am spus ca gata nu o sa iti dau nimic, is prea orgolioasa sa fac asta si a zis sa raman cu prgoliul meu.si m-am resemnat.inca mai tin la el dar...hee hee...asa ca gandesttete bine daca i-ai zis ceva de genul,sau nu stiu,daca ocoleste subiectull,lasa-l o sa iti fie greu la inceput,si nu o sa zic sa il uiti,ca si mie imi zic multi sa uit,da nu se poate uita asa usor, tu doar vezi daca iti raspunde clar, daca nu asta este pierderea lui.mult succes sincer.a si scuze greselile de gramatica, am scris repedehee hee Un pupic:*:*

| negru30 a răspuns:

Draga - intreaba-l - nu mai crede toate prostiile pe care le auzi - " cere si ti se va da "

| DanielXXL a răspuns:

Uite corect ar fi sa il intrebi si sa-i zici ce ai pe suflet daca e genul de tip intelegator iti va zice adevarul si va trebui sa suporti realitatea daca e un raspuns mai rau sau sa te bucuri iar de relatia voastra daca e ceva buna, bine? asta cred eu sincer!

| Adryan1302 a răspuns:

Cred ca poate si-a facut alta iubita si inventeaza scuze stupide ca nu e in oras sau poate si-a facut fosta iubita geloasa

| MarryBlue a răspuns:

Buna,Andreea! in primul rand e clar ca esti indragostita de acest baiat:dbatting eyelashes.Si mie mi s-a intamplat asa, dar in cazul meu a fost diferit pentru ca el imediat dupa o saptamana s-a intors la mine si am fost din nou impreuna(si inca mai suntem).In fineee sa trecem la subiecthappy.da si acel baiat este indragostit de tine si parerea mea este ca lui ii e frica sa recunoasca asta sau ca mai are o alta iubita...eu zic sa il ignori s-au sa-i dai impresia ca nu iti mai pasa de el iar atunci cand el revine si o sa incerce sa "se dea la tine" date si tu putin la el(subliniez putinwinkingtongue ) sau daca n-o sa functioneze astaaa fa-ti curaj (oricat de timida ai fi ) si intreaba-l ce are de gand cu tine (doar daca o sa iti mai acorde atentie) si daca n-are iubita e super tare. Sper sa iti fie de ajutor sfaturile mele.:d BAFTA, ANDREEA!

| bughy200x a răspuns:

Intrebarea mare e cati ani ai si ai facut prosti cu el pana acum?

| Andreea1090 a răspuns:

Eu cred, din punctul meu de vedere ca el sa comportat frumos cu tine si te-a sarutat deoarece era atras de tine.Dar dupa un timp, poate, el, s-a indragostit de o alta fata.Si atnci cand v-ati dus voi la restaurant si nu te baga in seama, probabil era o noua "iubita" de-al lui.

| mafia_8873 a răspuns:

Draga andrea am trecut si eu prin asta si stiu cum te simti da cred ca iubitul tau iese si cu alte fete sa stii eu iti sugerez sa il saruti si daca el nu vrea si apoi sa faceti dragoste impreuna singuri ps dacaimi spui cati ani ai iti pat spune mai multe ceau