| anonim_4396 a întrebat:

Poate un barbat in acelasi timp sa iubeasca doua femei in acelasi timp?

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu merge

| RoCkKiD a răspuns:

Poate si mai multe

| RAY a răspuns:

Un porc poate si o mie

| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca DA. Caz concret in Romania, in judetul Iasi.
https://www.wowbiz.ro/......t-16985875

| mihai69 a răspuns:

Da. Dar ele nu cred, și nici nu acceptă asta.

| Freya1 a răspuns:

Nu prea se poate sa iubesti doua persoane in acelasi timp.
În momentul in care esti cu cineva si ai sentimente pentru altcineva inseamna ca cele pentru actuala au trecut. Poti sa te fi obisnuit cu ea, sa ai confort si siguranta langa ea dar nu iubire.

| Sofer a răspuns:

Sa iubești doua femei. Sa nu ști pe care o vrei, una e mama la copii, alta e pofta inimii.

| Goete a răspuns:

Para cand nu stie ca si una e mult, poate poate laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sexual, sunt doar instincte animale si nu face diferenta intre dragoste si instincte, emotional e imposibil, ori va iubi mai mult pe una, si va ura mai mult pe alta, este IMPOSIBIL sa existe o balanta perfecta, si noi cand avem 2 masini, fiecare are calitati si defecte, dar una din ele este mai pe placul nostru.

| UnDiavol a răspuns:

Dacă iubești cu adevărat dar cu adevărat din tot sufletul tău și inima ta nu ai ochii pentru altcineva în Veșnic o iubești doar pe ea tot restul vieții tale absolut orice s-ar întâmpla și orice zic că ar sta în cale

| mitzok a răspuns:

Da peste 40 de.

| Educatiasexuala a răspuns:

Da, și este și un termen pentru asta poliamorie?

| ArianaVarcol a răspuns:

Nu. Daca o iubeai cu adevarat pe prima atunci nu te-ai fi indragostit de a doua.

| Larylarysa03 a răspuns:

Nu, gândește-te bine care este răspunsul.
Uite... un răspuns posibil e ca poate le placi pe amândouă fizic, dar nu esti decis pe care s o alegi inseamna ca nu iubesti de fapt pe niciuna din ele, ci doar te atrag fizic.
Iar a-l doilea răspuns este ca cu siguranta nu poti iubii doua fete în același timp, gândește-te te si fii sincer cu tine. Oare ambele iti oferă ce ti dorești sau poate invers.
Atunci când iubești o persoana este foar acea persoana în capul tău. Doar pe ea o dorești, ea este fata visurilor tale, potențială mama copiilor tai, te atrage tot la ea. Ti ai da viata pentru ea.
Asa ca baiete, în cazul tău cea mai mare probabilitate e ca tu le pleci fizic putin sau poate mai mult si tine minte ca atunci când te vei îndrăgostit vei rade de tine și imi vei da dreptate.

| anonimmmnn a răspuns:

Da,doar ca nu le iubești pe amândouă la fel, pe una o iubești mai mult decât pe cealaltă ☺️