| ladyinredsaunegru a întrebat:

Poate uneori cerem prea mult de la parteneri nostri si ajungem in casa. unde un ring de box.Inainte sa ridici pumnul te-ai gandit sa fii tu il locul partenerului? Sunt femeie, am 25 de ani insa niciodata nu am fost de acord de ce noi femeile ne plangem mereu de parteneri nostri.De ce nu ne multumim cu ceia ce avem langa noi,de ce nu iubim chiar daca nu stie sa spele,sa calce,sa ne sarute cand vrem? Noi femeile stim sa sarutam cand barbatul are nevoie? Eu traiesc fericita si multumita de cand nu mai observ unde arunca ciorapi, traim in armonie de cand eu am decis ca eu sunt femeie e datoria mea sa am grija de tot, e datoria noastra sa strangem ciorapi fara sa tipam la ei. Fericirea voastra sta in armonia cu care stii sa apreciezi cel de langa tine fara ca mereu sa ii gasesti defectele.Si tu ai defecte, toti avem insa sa nu umbrim dragostea de aceste sentimente care ne cuprind uneori. Face-ti un experiment pentru o sapt si imi vei multumi pentru fercirea care a cuprins din nou cuplul tau.Cu drag si sper de ajutor. oxana

Răspuns Câştigător
| MiruD a răspuns:

Imi plac cum gandesti. Si iti dau dreptate.
Daca vrem sa fim iubite trebuie sa iubim.
Si cum ai zis si tu, fiecare are datoria lui si trebuie sa tinem cont de asta.
Mai asteptam ganduri frumoase de la tine. :*

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Am scris si eu ceva de genul asta, mai demult. Daca are fiecare grija de nevoile celuilalt, atunci vor fi mai fericiti si intre ei va fi mai multa armonie. Bine, nu am inspiratia ta.

| mona a răspuns:

Ai dreptate dar e mai greu sa treci cu vederea si sa te faci ca nu observi anumite,, obiceiuri,, care iti sunt enervante, toti avem defecte, nimeni nu-i perfect... oricum te felicit si iti doresc multa fericire alaturi de partenerul tau

| Alexandru0007 a răspuns:

Si intrebarea care e? felicitari pentru gasirea armoniei

| neutrino a răspuns:

Felicitari, dar da-mi voie sa te intreb, fara a avea pretentia sa te jignesc: tot la fel te bucuri de viata si daca el te-ar insela pe fata?

| ladyinredsaunegru explică (pentru neutrino):

Pe lumea aceasta sunt pentru fiecare omul care ne asteapta, ani si timpul sunt valoroase.nu le pierde cu persoane care nu iti merita aprecierea.intr-o zii vei zambi si vei spune cum am putut sta cu el, astazi sunt fericita cu acest om minunat care a venit si m.a facut sa uit de tot ce a fost rau in viata mea.

| ywar a răspuns:

Imi place expose-ul tau... cam trist. Si eu scriu dar da de gandit si eu te felicit.
Poate ca ar fi foarte frumos sa ne bucuram de lucrurile mici si sa nu asteptam lucrurile cat China de mari ca sa ne infioare sufletul.
Eu am mai multi ani decat tine dar recunosc ca uneori nu vad padurea de uscaturi si ma intreb... oare uracioasa si trista existenta solitara m-ar face mai vivace? Nu am destul? Nu imi doresc uneori prea mult din ceea ce nu pot avea? E ok sa ceri dar trebuie sa te asezi la planseta cu calc si sa proiectezi asteptarile tale peste ale partenerului. Mult noroc! Te sarut! Ai votul meu!

Răspuns utilizator avertizat
| lolium a răspuns:

Eu te contrazic putin.inteleg ca intr-o relatie trebuie sa mai si lasi de la tine, dar pana la urma daca el vede ca te deranjeaza ciorapii aruncati prin toate partile e greu sa faca ceva in privinta asta? Si nu femeia trebuie sa le faca absolut pe toate. Daca afirmi chestia asta, atunci cum poti sa spui ca exista echilibru, sau armonie? As aprecia mai mult un sot care ma ajuta si ma intelege, decat unul isteric care crede ca
m-am nascut doar sa-i fiu servitoare