| ankoootza a întrebat:

Poi ca toate povestile am si eu una in primul rand imi place de un baiat pe nume Alex e frumos si si lui ii place de mine dar eu nu credeam acest lucru pana azi cand mi-a zis ca is frumoasa si daca vreau sa fiu cu el ...atunci am zis ca ma mai gandesc si daca voi avea o relatie nu cred ca va fi stabila deoarece e o iubire trecatoarechiar daca mi-a placut de el de la 10 ani in fine daca m-ati putea ajuta eu am o relatie cu Alin si chestia e ca Alin e ruda cu Alex asa revenind ca am o relatie cu ALin si nu prea ne mai intelegem si faza e ca eu vruiam sa ne despartim dar nu ma poate lasa inima dar de alex imi place mult si nu stiu ce sa fac mai ales ca daca o sa fiu cu alex alin o sa afle si nu vreau asta crying((( crying(( ajutati-ma MULTUMESC.

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, oricum ar fi eu zic sa faci mereu ceea ce simti, acum asta e, daca cu Alin nu mi merge atunci e mai bine sa pui punct, e cel mai bine sa fi sincera si sa ii spui adevarul, te sfatuiesc totusi sa te gandesti bine inainte de a lua orice decizie sa nu regreti, nu poti sa ii comanzi inimii, daca il placi pe Alex si el pe tine, atunci hurry up!

| ÅñdRa a răspuns:

Buna. Fa-i ce crezi tu ca e mai bine...ascultati inima
Si gandeste-te daca cu Alin nu merge nu are nici un sens...mai ales daca tu ti la Alex.
Cred ca daca as fi in locul tau l-as alege pe Alex.
Oricum gandeste-te la care ti cel mai mult si pe acela sa-l alegi

| Dan a răspuns:

Draga, hai sa vedem, tu pe cine ai alege, pe Alex sau Alin? Incearca sa fi serioasa cu tine si cu viitorul tau prieten! Succes!

| myrazvy a răspuns:

Pai ce sa zic, e cam najpa sa stai cu ruda lui Alin pentru ca nu-ti mai place de acest Alin. Oricum tu fe ce-ti dicteaza inima

| loundy a răspuns:

Nu vreau sa fiu rea, dar nu ti-ar strica niste semne de punctuatie prin toata povestea asta. Oricm daca nu il mai placi pe Alin de ce sa stai cu el? Dar totusi nu te cupla prea repede cu Alex pentru ca o sa fie batator la ochi. Oricum ai grija ce faci si cum procedezi ca sa nu bagi raca intre rude, ca pana la urma sangele apa nu se face si o sa ii pierzi pe amandoi. Si inca ceva, ti-a trecut prin cap ca Alin ar fi putut vorbi cu Alex ca sa te testeze? Sa vada daca ti icu adevarat la el? Pentru ca mie una mi se mare un pic ciudat sa se dea la tine stiind ca esti cu o ruda de-a luibig grin.