| pleasedontgo a întrebat:

vreau cat mai multe raspunsuri, e urgent. Am o relatie de un an de zile, eu am 17 ani, el 22, in aproximativ toata perioada asta ne-am inteles foarte, foarte bine. Toti prietenii nostri spun ca se vede pe noi fericirea si ca nu se asteptau ca relatia noastra sa devina atat de frumoasa. Ce vreau sa spun acum e ca de ceva timp parca lucrurile s-au racit, am avut multe certur si ne-am si despartit acum o luna, dar ne-am impacat, la insistenta mea, pentru ca vroiam si credeam ca totul se poate repara si eram dispusa sa incerc, dar nu a fost cum credeam. Nu il mai vad la fel si simt ca nici el pe mine, sa va spun mai exact, consider ca relatia nu va mai dura mult, nu mai exista respect, nici momente dragute, nu ne mai apropiem reciproc cand stam in pat... nu mai e ca inainte. El e singurul cu care m-am culcat si mereu mi-a spus ca niciodata n-am sa mai fiu cu altcineva in caz ca ne despartim si ca se va ocupa chiar el de asta. Chestia asta nu ma sperie, pentru ca nu imi poate spune el ce sa fac si ce sa nu fac, ci faptul ca are poze cu mine goala, mi le facea cand stateam in pat, sau cand avea el chef si acum ma gandesc ca vor ajunge pe internet sau ca le va arata altor persoane si ma va santaja cu asta peste ceva timp sau imi va face rau folosindu-se de poze. In momentul de fata nu suntem certati nici despartiti, ne intelegem cat de cat, stam mai mult impreuna, el lucreaza, dar e un tip caruia ii place sa fie vazut foarte sus si e mandru ca multi "il vad" asa, genul ala mai smecher daca intelegeti ce vreau sa spun. oh go on sad Nu m-a amenintat niciodata cu pozele. Sincer, ce credeti ca va face cu ele cand ne vom desparti? Ah, am uitat sa mentionez: la fel si eu, am poze cu el gol, chiar si filmulete amuzante in care apare asa
Credeti ca ar fi in stare sa ma santajeze candva stiind bine ca si eu am poze si filmulete cu el gol?

8 răspunsuri:
| ella_6166 a răspuns:

Daca spui ca nu te-a amenintat niciodata ca ar distribuii undeva acele poze si momentan va intelegeti destul de bine nu cred ca ar face asta, poate din bun simt sau poate pentru faptul ca stie ca ai si tu cu el.

| Morenna10 a răspuns:

Nu cred ca ar face asta

| irina202333 a răspuns:

Dar daca e ceva, nu puteti si voi sa va despartiti ca doi oameni civilizati? De ce te gandesti la santaje si chestii d-astea? Nu putem noi sa ne dam cu parerea daca ar fi in stare sa te santajeze sau nu. Tu intr-un an de zile nu ai reusit sa il cunosti?

| Emilian65 a răspuns:

De cand s-a racit relatia voastra? Nu cumva asta sa inramplat dupa ce tu i-ai cedat sexual? Daca te santajeaza el, tu nu-l poti santaja pe el?

| Doub a răspuns:

Maiii, dar cata incredere ai in el.thinking

| ywar a răspuns:

1.Daca ceva din trecut s-a rupt, e practic ireparabil. Se ajunge la repros si de aici la vorba inteleapta ca ciorba reincalzita nu mai are gust.
2. Daca te-ai lasat filmata e numai vina ta. Totusi, daca el pune acele material pe net si tu observi acest lucru ai putea sa il actionezi in instanta pentru difuzare de materiale pornografice cu minori - fapta pentru care ar putea face inchisoare.

Răspuns utilizator avertizat
| GoodDay9 a răspuns:

Ai grija sa nu ajungi ca alea care le vezi pe la stirile de seara la pro tv gasita cine stie pe unde si vinovat sa fie chiar prietenul tau...ai grija! Cine dracu va pune sa va indragostiti de unul care e mai mare decat voi cu 4-5 ani.Vi s-a terminat viata si veti ramane singure?