| alexa_9800 a întrebat:

Postez aici pentru ca e cea mai citita categorie:Am si eu o mare problema:mi s-a scazut nota la purtare cu doua puncte din cauza faptului ca diriginta crede ca eu mi-am motivat o apsenta. c se pote intampla daca ma cheama in consiliu? pot fi exmatriculata? mentionez ca eu nu am motivat nici o absenta.va rog raspunde-ti-mi ce pot face. ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| Marijuana a răspuns:

Vii frumusel cu mama ta la scoala, le spui ca nu ai motivat nici o absenta, nu te cred le ceri dovezi, daca n`au nu iti pot face nimic.Auzi si tu ce aberatie, pentru o absenta

| MMadalina a răspuns:

Ok... Cum sa-ti scada nota la purtare daca nu au dovezi? Au martori sau ceva? De exmatriculat nu au cum sa o facawinking

Insa daca chiar este adevarat ca tu nu ai motivat nici o absenta vii cu mama ta la scoala si vorbesti cu dirigintawinking
Dar de unde a ajuns diriginta ta la concluzia ca tu ti-ai motivat absenta?thinking

| AlerimxD a răspuns:

Doar pentru că ţi-a spus că îţi va scădea nota la purtare nu înseamnă neaparat că o va face. Diriginta noastră ne ameninţă mereu că o să avem 8 sau 9 la purtare, dar o face doar ca să ne speriem şi să fim mai cuminţi (ceea ce nu se întâmplă). Încearcă să te comporţi frumos şi să nu mai aduci vorba de asta, poate va uita (până la sfârşitul semestrului mai e mult)! Plus că nota la purtare e hotărâtă de toţi profesorii, deci dacă tu eşti cuminte şi ceilalţi profesori sunt de acord, nu se va întâmpla nimic.
Linişteşte-te. O să fie bine. Xoxo.