| Georgemy2 a întrebat:

Salut, unde as putea depune o pangere la scoala. Am cativa colegi care ma agreseaza zilnic, diriginta le-o scazut nota la purtare, dar nimic. Am auzit ca se poate face o plangere la consiliu profesorilor sau ceva de genul. Va rog ajutati-ma

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Spune-le parintilor. Sunt singurii care pot face plangere la politie. directorul n-are cu ce te ajuta. Poti sa-i filmezi cu telefonul cand te agreseaza. Sau pune un prieten sa-i filmeze.

| anad a răspuns:

Faci o plangere catre directiunea scolii care este obligata sa ceara Comisiei de disciplina sa analizeze plangerea si sa ia masuri. Daca nu-ti rezolva cazul, trebuie neaparat sa megi la politie. Si Comisia de disciplina poate cere ajutorul politiei cand e cazul.

| Wehrmacht a răspuns:

Rupe-le oasele sau fa plangere la politie.Ai spus ca le-a fost scazuta nota la purtare.Mentionezi asta iar profesorii vor trebui sa dea o explicatie pentru care nota lor e scazuta si aia e ca stiau ca esti agresat deci exista si martori.

| HereToHelp a răspuns:

Vorbeste cu parintii si fa o cerere la politie. Asa ii potolesti bine

| sasha898 a răspuns:

Dai un scaun in cap si no sa se maiapropie de tine. :d

| ZuzulinaZoe1993 a răspuns:

Hm, nu prea știu despre consiliul acela, dar eu zic să le zici părinților tăi. Nu acționa cu violență oricum. Ignoră-i și zâmbește în fața lor. Mă rog, asta dacă te agresează verbal. Dacă te agresează fizic spune-le alor tăi și du-te la directorul școlii sau ceva.

| SergiuDani2001 a răspuns:

Karate sau kickbox domnu...laughing

| ifrimady a răspuns:

Ia-ti inima-n dinti si da-i una in barbie si cand il vezi la pamant... ei bine de aici stii ti tongue