| GeoMopea a întrebat:

Va rog ajutati-ma mie doamna diriginta mi-a scăzut nota la purtare de la 10 la 6 cum pot sa o cresc macar la un opt?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui pentru ce a spus ca ti-o scade asa mult, pesemne ai facut o abatere disciplinara destul de grava sau ai lipsit nemotivat multe ore.
Media la purtare se stabileste la sfarsitul semestrului, de catre diriginte, cu consultarea Consiliului clasei.
Pana atunci o poti ruga pe diriginte sa nu-ti scada asa mult media si sa nu mai faci abateri sau poti contesta sanctiunea disciplinara, daca tu consideri ca ai fost sanctionat prea aspru.

| Adry05 a răspuns:

Maxim poti incerca s-o imbunezi sa te ierte si sa nu ti-o scada, asta daca nu s-a vorbit in consiliu si daca a trecut-o cu creionu. Daca nu, asta e, trebuia sa te gandesti dinainte sa faci ce ai facut.