| Violente a întrebat:

POSTINOR luat dupa 24 de ore (prezervativ rupt fara ejaculare). Dupa 5 zile prietena a avut scurgeri maronii transformate in menstruatie indusa de postinor care au tinut 2 zile. Pe 24 FEBRUARIE ar fi trebuit sa ii vina menstruatia NORMALA dar prima data a fost o pată maronie, după a fost o pata semnificativa de menstruatie normala (aceeasi culoare) dupa care mi-a zis ca i-a venit, ii curge cate o pată la cateva ore bune. De azi dimineata de la 6 pana la 2-3 nu i-a mai curs deloc. Țin sa precizez ca menstruatia i-a venit in aceeasi zi cand o astepta, ba chiar la ACEEASI ORA!

Prietena mea prezinta insomnie adoarme repede dar se trezeste aiurea in somn fara nicio durere fara urinari, senzatie de alergie, parul ii creste in doua zile cat intr-o saptamana, acnee, oboseala, din cate am vazut aceste simptome sunt semne ale dereglarii hormonale produse de pastila, dar pe mine mă sperie o sarcina.

De la ce sa fie aceste semne si este normal ca dupa postinor sa aiba menstruația schimbata? Din cate m-am informat prima menstruatia dupa postinor este cea mai grea.

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

De sarcină nici nu se pune problema, ceea ce resimte ea acum sunt efectele pastilei, ai face bine sa o duci la un medic zilele astea. Multă Sănătate

1 răspuns:
| dreamgirl94 a răspuns:

Simptomele sunt nesemnificative, arata o paranoia groaznica... postinor deregleaza menstruatia deci nu va faceti griji