| Violente a întrebat:

POSTINOR luat dupa 24 de ore (prezervativ rupt fara ejaculare). Dupa 5 zile prietena a avut scurgeri maronii transformate in menstruatie indusa de postinor care au tinut 2 zile. Acum, astazi 24 FEBRUARIE ar trebui sa ii vina menstruatia NORMALA dar prima data a fost o pată maronie, după a fost o pata semnificativa de menstruatie normala (aceeasi culoare) dupa care mi-a zis ca i-a venit, dar pe tot parcursul noptii nu i-a mai curs decat o picatura, ne pacalește.

S-a dereglat corpul? Ce sa fie? Sangerarea identica cu menstruatia a avut-o aseara 24 februarie ora 11:00 exact cand a avut menstruatia acum o luna, deci totul a mers CEAS.

7 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

A fost o metroragie ceea ce s-a întâmplat la 5 zile de la administrare e bine că s-a oprit sunt cazuri în care nu se oprește și trebuie trataemtn suplimentar, dacă ciclu zici că i-a venit la urmă ok cum trebuia atunci e bine. Acum în 2 luni așa se va regla la loc dacă e vreo dereglare.
Multă Sănătate.

| Violente explică (pentru Azµre):

Ti-am spus ca i-a venit ciclul dar ii curge cate putin, nu cum era normal. Are aceeasi culoare, dar i-a curs o data normal si peste noapte nu a avut decat o picatura, atat. Dar cert este ca exact ieri la 11 seara s-au facut 31 de zile de la ultima menstruatie deci nu i-a intarziat delocat, dar a curs mai intai maroniu si dupa a curs normal dar s-a oprit.

| Azµre a răspuns (pentru Violente):

E normal prima lună acum, e de la pastilă oricum poate dura până la 3 luni efectele nocive ale pastilei.
Ideea este că i-a venit ciclu bine chiar dacă i-a curs mai puțin decât normal.
Dacă luna viitoare iar are probleme să vă duceți la un medic și să vedeți să nu fie altceva de vină. Pur și simplu ea să aiube alte probleme dau un exemplu poate avea un chist ovarian iar din cauza postinorului să se fi declanșat ceva efecte ale lui și anume menstruația redusă cantitativ.

| Violente explică (pentru Azµre):

Iti multumesc frumos pentru ajutor. La un chist micuț m-a gandeam si eu, acum luni buni in timpul contactului sexual cand eram pe la spate se plangea ca o inteapa in partea dreapta. Si acum de cand cu postinor mi-a spus ca o mai inteapa asa spontan, o secunda si gata. O secunda acum doua saptamani, o secunda acum. Cred ca totusi POSTINOR-ul i-a facut organismul praf si pulbere.

Macar si-a atins scopul, măcar. De fapt sper ca si l-a atins laughing

| Azµre a răspuns (pentru Violente):

Atunci asta e, vezi medicul așa și eu am descoperit la prietena mea la anumite poziții mai ales pe spate o durea, și am fost la medic și așa am aflat. Să te duci să facă un ecograf e bine pentru sănătatea ei.
Multă Sănătate

| Violente explică (pentru Azµre):

Chisturile astea sunt probleme grave? Am observat ca sunt chisturi cu simptome la fel, intepaturi rare in partea dreapta care trec de la sine. big grin

| Azµre a răspuns (pentru Violente):

Unele se retrag altele nu, sunt destul de grave, mai ales dacă mai și răcești mai faci și o infecție urinară. Eu îți zic prietena mea a avut de tras 2 ani din cauza lor la început erau 2 nu s-a făcut tratament s-a spus că se retrag singure după 6 luni erau 7 și a trebuit tratament atunci a făcut și metroragie ce a ținut-o o lună și multe altele.
Oricum dacă vrei să mai vorbim eu îți las adresa mea de messenger pe privat ok?