| Violente a întrebat:

Cred ca am pus intrebare de o suta de ori, dar de fiecare data apare ceva nou.

Recapitulam : POSTINOR luat dupa 24 de ore (prezervativ rupt fara ejaculare). Dupa 5 zile prietena a avut scurgeri maronii transformate in menstruatie indusa de postinor care au tinut 2 zile. Acum, astazi 24 FEBRUARIE ar trebui sa ii vine menstruatia NORMALA dar ii curg la fel ca data trecuta, spotting, scurgeri maronii.

Ce sa fie acestea? Sa fie nidația? Sau corpul sufera datorita hormonilor de la pastila?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este o dereglare hormonală pe fond de dozaj prea mare hormonal chimic!
Ceaiul de urzică/crețișoară o pot ajuta.
Pa, pa.

| Violente explică (pentru Legiuitoarea):

Deci sa ma linistesc, sansele de sarcina sunt EXCLUSE? Exact astazi ar fi trebuit sa ii vina menstruatia.

Imi pare bine sa aud un asemena sfat bun din partea unui EXPERT, mă pune pe picioare. Va multumesc!

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Violente):

Bună din nou.
Poate să mai întârzie câteva zile, nu trebuie să intre în panică.
Să bea ceaiul menționat în postarea anterioară (2-3 căni pe zi).
Aveți grijă de voi.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Ce se intampla este efectul negativ al pastilei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Dacă o luat prima tabletă după 24 de ore, şansele de a rămaâne însărcinată sunt minime.
Spun minime şi nu 0, deoarece aceste metode de contracepţie nu sunt sigure 100%, la fel ca în cazul anticoncepţionalelor!
Te pup!

| pisi1793 a răspuns:

La majoritatea femeilor urmatoarea menstruatie va începe la timp sau cu cîteva zile mai devreme sau mai tîrziu. Daca menstruatia nu apare într-o saptamîna de la data calculata, exista probabilitatea de a fi ramas însarcinata. În acest caz trebuie sa mergeti imediat la medicul ginecolog (si sa faceti testul la sarcina).

| ceriri a răspuns:

Postinorul ar fi trebuit luat normal in primele 6 ore dupa contact pentru a -si face cel mai bien efectul...cu atat mai repede cu atat mai bine.scurgerile pot reprezenta o dereglare a organismului si o dereglare a instalarii sarcinii deoarece s-a intrerupt...repet.trebuie luat cat mai repede chiar daca spune ca trebuie luat in termen de 3 zile