| copiluldeplatina a întrebat:

Pot sa fac sex cu prietena mea daca ea este pe stop, normal stiu ca nu prea se poate dar exista unele cazuri cand ne dorim amandoi sa facem sex cand ea este pe stop. nu am facut-o niciodata cand a fost pe stop, dar vreau sa stiu ce riscuri sunt?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Riscul de infectii este mare, asa ca trebuie sa indepliniti obligatoriu 3 conditii:
1. sa va spalati amandoi foarte foarte bine cu apa si sapun pe organele genitale inainte de a face sex.
2. sa folositi prezervativ.
3. imediat dupa contactul sexual ea trebuie sa-si faca toaleta vaginala folosind irigatorul si o solutie antiseptica de la farmecie.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Hai, mai, ca nu iti cade o mana daca astepti 3-5 zile pana ii trece!

In primul rand, nu e deloc igienic...curge sange, faceti lenjeria praf si poate avea ea dureri!

In al 2 lea rand, si inca nu mi-am schimbat parerea, mi se pare scarbos, pentru mine ca fata!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Adaug la cele scrise deja ca, exista un procent cam de 15% dintre ele care au un apetit sexual mai crescut inainte si in timpul ciclului, iar pentru cei mai "fragili" estetic si educational e o problema, care pentru restul nu exista!

Deci: igiena, protectie (preferabil! desi unora, fideli si pasionali le place pe viu!) si tandrete la maxim, ca sa fie super OK!

| glamour a răspuns:

Niciun risc, insa atunci e de preferat sa o faceti sub dus, e mai igienic, si cu prezervativ evident, insa prezervativele nu au fost testate in mediul umed deci s-ar putea sa se rupa.

| nuta a răspuns:

Poate face o hemoragie interna
deci ai grija

| SakuraBlooms a răspuns:

E scarbos...nu se intampla ceva grav dar sa fiti curati si aveti grija cu lenjeria. FUNDA

| Dolly_2615 a răspuns:

Sa ramana insarcinatahappy...in cazul in care nu te protejezi