| maina12344321 a întrebat:

Pot sa raman gravida daca a preejaculat in mine?

Răspuns Câştigător
| elemonis a răspuns:

Buna.
Da, exista sanse sa ramai insarcinata.
Ar trebui atat tu cat si partenerul inainte de a mai avea relatii intime sa va documentati din surse sigure in ceea ce priveste relatiile intime, consecintele si riscurile(in cazul in care nu puteti merge la ginecolog) pentru a avea macar un minim de cunostinte.
In cazul in care puteti sa mergeti la un medic ginecolog sa mergeti. Rapunsurile cele mai corecte si complete vi le poate da un medic ginecolog. Ar fi indicat sa mergeti la un medic ginecolog si sa ii puneti orice intrebari aveti in ceea ce priveste relatiile intime, consecintele si riscurile ei pentru a avea macar un minim de cunostinte. Puteti nota pe ceva inainte intrebarile pentru a castiga timp si a va raspunde medicul ginecolog la cat mai multe intrebari.
Trebuie sa fim responsabili!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti ramane insarcinata cu lichidul pre-ejaculator daca:
- tu esti in perioada fertila
- iar el era dupa o ejaculare (dintr-o partida anterioara de sex, sau dupa o masturbare ).

| Goete a răspuns:

Nu exista preejaculare. E lichidul lubricant pe care il ai si tu.
Poate contine sperma daca a ejaculat inainte (inclusiv facandu-si laba pentru ca apoi sa reziste mai mult cu tine, cum fac unii) si nu a urinat dupa - poate ramane "cartus pe teava" :p

| dianaa123779 a răspuns:

DA s-a dus naibii tineretea dar ti o meriti nu ai auzit de PREZERVATIV?

| maina12344321 explică (pentru dianaa123779):

E complicat dar mi-a placut