| alehar05 a întrebat:

As vrea sa stiu cate sanse sunt ca prietena mea sa ramana gravida daca am preejaculat langa vaginul ei? Vreau sa mentionez ca e virgina si ca era si pe stop.

20 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nicio sansa

| Violleta2022 a răspuns:

Zero sanse, pentru ca, pe ciclu nu se poate ramane gravida.

| Csander a răspuns (pentru Violleta2022):

Esti fata, totusi cred ca ar mai trebui sa te documentezi un pic. Sansele sunt extrem de mici, dar sunt existente.

| Mkeynes a răspuns (pentru Violleta2022):

Spune mi te rog cum iti dai seama ca o fata si-a dat drumul sa zic asa
Cand vaginul ei da ceva de genul ca sperma inseamna ca s-a terminat?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mkeynes):

Secretia apare si de la o simpla excitatie, chiar daca nu ajunge la orgasm.
Cand o fata are orgasm vaginal, nu poti sa pierzi asa ceva, pentru ca este in extaz, simti cum geme, cum scoate sunete de placere, cum vaginul ei se misca spasmodic, exact ca si voi, cand ejaculati.
Putine, extrem de putine fete ajung sa aiba orgasm vaginal cu ejaculare.
Dar despre acesta poti citii pe internet.

| Mkeynes a răspuns (pentru Violleta2022):

Am intrebato daca s-a terminat si ea a zis ca da
Si apropo ea se abtine sa nu geama" sau sa tipe da se incalzeste si roseste toata laughing)

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mkeynes):

In 99% din cazuri fata va spune ca da, doar ca sa nu te faca pe tine sa te simti prost.
Daca acea un orgasm vaginal, te asigur ca l-ai fiimtit si tu, neputand trece neobservat. Ori, poate saraca nici nu are habar ce ar trebui sa experimenteze... ca nu i s-a intamplat inca.
Un orgasm vaginal este extrem de greu de obtinut si ma indoiesc ca fata asta a avut deja dupa partide sexuale.

| LDaniel56 a răspuns (pentru Violleta2022):

Corect!

| Mkeynes a răspuns (pentru Violleta2022):

Uimeste-ma spune cum sa o fac sa ajunga la orgasm?

| corbulalbrosu a răspuns:

In urma unui sex intretinut in timpul zilelor de menstruatie adica in primele 4-5 zile ale ciclului menstrual posibilitatea de formare a unei sarcini este foarte mica fiind de circa 3-5% insa numai/doar in cazul in care sperma este ejaculata in vagin. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Sansele de a ramane gravida sunt mici.

| Wr3nch a răspuns:

Daca e pe stop nu poate ramana. Dar cumpara niste prezervative data viitoare.

| WhatABeautifulDay a răspuns:

In timpul menstruatiei femeile sunt complet infertile, sunt 0 sanse sa fi ramas insarcinata.

| Csander a răspuns:

Sunt sanse destul de maricele, ar fi trebuit sa folosesti prezervativ. Faptul ca ai ejaculat langa vaginul ei nu o scapa de o sarcina, penfru ca daca ai fost atent la orele de anatomie unde invatai despre spermatozoizi, ei au o codita cu care se pot tari, la fel ca niste mormoloci, deci riscul ca unul sa ajunga in vaginu lei e foarte mare.
De altfel daca ejacularea ta a fost pe un cearceaf alb, ai foarte mare grija ca sa-l bagi imediat la spalat, pentru ca mama ta se poate pune pe acel cearceaf si cred ca nu vrei sa te gandesti la ce s-ar putea intampla...

| alehar05 explică (pentru Csander):

Nu am ejaculat, am preejaculat... este o diferenta de la cer la pamant, preejacularea nu o simte niciun barbat

| Csander a răspuns (pentru alehar05):

Oh, am citit eu gresit.
Atunci cum stii ca ai "preejqculat" daca asta nu o simte nici un barbat?
Prietena ta a simtit ceva? S-a simtit uneda? Pentru ca daca a simtit ceva, atunci mai citeste o data ce am scris in mesajul anterior, ca ar trebui sa incepi sa iti faci griji...

| Mynameis93 a răspuns:

Sunt şanse de 80%

| alehar05 explică (pentru Mynameis93):

Sa ramana?

| Mynameis93 a răspuns (pentru alehar05):

Da

| membrucac a răspuns:

Dacă te referi ca doar a fost lichidul preejaculator sunt șanse mici dar nu inexistent pentru ca se pot strecura. Metoda retragerii este destul de riscanta, cel mai bine folosești prezervative.