| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa raman gravida daca s-a terminat in mine iar eu eram in ultima zi de ciclu menstrual?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Doar daca erai la ovulatie si in perioada fertila poti ramane, dar fiind in ultima zi de ciclu sansele sunt mici, totusi poti face un test de sarcina de azi in 21 de zile adica la sfarsitul lunii martie 27, 28 martie

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti ramane gravida in ultima zi de menstruatie, fiindca atunci este expluzat ovulul mort si nefecundat.

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| elemonis a răspuns:

Buna. Da, exista sanse sa ramai insarcinata, chiar daca sunt mici.
Ar trebui atat tu cat si partenerul inainte de a mai avea relatii intime sa va documentati din surse sigure in ceea ce priveste relatiile intime, consecintele si riscurile(in cazul in care nu puteti merge la ginecolog).
Rapunsurile cele mai corecte si complete vi le poate da un medic ginecolog. Ar fi indicat sa mergeti la un medic ginecolog si sa ii puneti orice intrebari aveti in ceea ce priveste relatiile intime, consecintele si riscurile ei pentru a avea macar un minim de cunostinte, cu tot respectul. Puteti nota pe ceva inainte intrebarile pentru a castiga timp si a va raspunde medicul ginecolog la cat mai multe intrebari.
Trebuie sa fim responsabili!

| dianaa123779 a răspuns:

Da s-a dus naibii cu tinereatea ta de acum o sa feti in 9 luni lasand la o parte faptul ca o sa arati ca un butoi atomic o sa te omoare durerile nasterii apropo cati ani ai doamne ti ai distrus tinereata de acum 1nu mai esti virgina si 2 nu o sa se mai uite NIMENI la tine nici naiba si el ce a avut in cap tarata cum sa doamne nu zic sa faci avort dar...