| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa raman insarcinata daca la o saptamana dupa avort am facut dragoste neprotejat insa el spune ca nu s-a terminat in mine?

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sigur ca poti. Si poti face complicatii grave infectioase si traumatice, tinand cont ca regulile minime de igiena impun sa nu faci sex minim 6 saptamani dupa o intrerupere de sarcina. Nu stiu de ce te-ai hotarat tu sa ignori chestia asta, dar trebuie sa stii ca urmarile pot fi grave si definitive.

| monyk a răspuns:

Buna, el spune...hei,pe ce lume traiesti? Tocmai ai suferit un avort si continui sa o faci neprotejat...nu stiu ce e in mintea unora.Nu trebuia sa intretii deja contact sexual dupa o saptamana de la avort pentru.ca rana e inca deschisa si ar trebui sa astepti macar o luna pana sa iti reiei viata sexuala.
Da, poti sa ramai insarcinata daca a-ti facut neprotejat desi nu s-a terminat in tine, sunt sanse sa ramai din cauza lichidului preejaculator.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu stiam ca ai voie sa faci sex atat d devreme dupa un avortstraight face

Cat despre ce a zis el... e logic ca vedeai unde si-a dat drumul nu?

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Din pacate POTI! Natura vrea cat mai multi bebey! Plus ca lichidul preejaculator contine destui campioni care sa faca asta (chiar daca el nu a simtit!) :

http://www.mayoclinic.com/health/birth-control/AN00197

| TeoPT a răspuns:

Deci, ai cautat-o cu lumanarea nu?

oare nu ti-a fost de ajuns ca ai ramas insarcinata si ai omorat un biet suflet, vrei sa o mai faci o data?

Exista un lucru numit Prezervativ care te fereste si de riscul de a ramane insarcinata si de bolile cu transmitere sexuala. Si nu costa o avere.

Da, poti ramane insarcinata datorita lichidului prespermatic. Nu sunt sanse mari, dar exista.

straight face ce oameni, dupa ce a scapat ca prin urechile acului se mai arunca o data in bratele pericolului.

| Duhovnicul a răspuns:

Daca ai trecut printr-un avort deja, vorba @Monyk ar trebui sa te gandesti foarte bine in a lua in considerare protectia nu numai pentru a prevenii sarcinile nedorite dar si pentru a nu contacta boli.
Foloseste metodele contraceptive : http://www.desprecopii.com/info.asp?id=893.
Prezerativ, anticonceptionale, diafragma, spermicide, sterilizare.
Metoda couitus interruptus ( "a scoate-o la timp" ) e foarte riscanta si nesigura si fiecare o face pe propria raspundere, nimeni nu iti garanteaza ca e eficienta 100%.

| 2696 a răspuns:

Nu pot spune decat 2 cuvinte : tarfa si iresponsabila

| MidnightLady a răspuns:

Waw! Vrei sa dobori vreun record, mai fato?

| matchpoint a răspuns:

Unii nu invata nici din propriele greseli. Pacat.
Este un proverb`` Mandria si prostia se platesc``. Ai grija sa nu platesti cu viata.Sanatate multa. Pa

| Maduliciu a răspuns:

Urat. dupa avort o faci neprotejat? pf. daca continuati tot asa atunci zic sa va maritati cu un ginecolog barem stiti o treaba no?happy

| cristinaanamaria a răspuns:

Nu sunt eu in masura sa critic oamenii dar dupa un avort tot nu te-ai invatat minte? ti-a facut placere durerea avortului? si nu stii ca 40 zile nu ai voie sa faci sex?
poti sa ramai acum depinde riscul e mai mic daca nu si-a dat drumul in tine, depinde in ce perioada a lunii erai

| cristinaanamaria a răspuns:

@deya nu ai dreptul sa ii spui ca e tarfa, e doar iresponasbila

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da din pacate, nu mai avea incredere oarba daca nu vrei sa suferi mai tarziu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ori esti de la tara ori esti de la satra. din doua una.sunt sigura!

| Lady_4062 a răspuns:

Fata e aici si intreaba ceva nu sa o judecati voi pentru ce a facut. Deci poate ramane sau nu? cat la suta da cat nu.