| 372837472828 a întrebat:

am 14 ani si pana acum o saptamana am fost virgina. Am facut dragoste de 6 ori sau chiar de mai multe ori neprotejat dar el mentioneaza ca nu si-a dat drumul in mine..ba chiar s-a dat cu cateva secunde inainte de langa mine. Sunt sanse sa raman insarcinata? Va rog ajutati-ma sunt foarte ingrijorata

13 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cam da, din pacate. pentru ca, citeste aici >>>
https://www.mayoclinic.org/......q-20058518
Dece nu ati folosit prezervativ?!

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru informarea ta corecta trebuie sa stii/sa afli ca sarcina NU se poate forma oricand, oricum, din orice sau practic chiar si... din nimic asa cum cred foarte multi. Fiecare fata sau femeie dar si baiat sau barbat indiferent de varsta lor, care au ajuns/sunt in momentul de a isi incepe viata sexuala, ar trebui sa fie informati precis, sa cunoasca foarte exact intregul proces si mecanism de formare/producerea a unei sarcini. De asemenea ar fi fost bine ca inainte de a incepe sa intretii contacte sexuale, sa fi fost deja bine informata, sa stii ca pentru a se forma/lua nastere o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca acele 2 conditii trebuie sa se produca in acelasi timp, simultan/concomitent si anume :
1-) In primul rand trebuie sa stii ca femeia poate sa ramana insarcinata NUMAI/DOAR daca sexul este intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, adica sexul se produce intruna sau in toate cele 4-5 zile situate inaintea zilei de ovulatie, sau fix in ziua ovulatiei cand apare OVULUL VIABIL in uter. Doar in acel caz si acel moment se poate produce fecundarea ovulului de catre un spermatozoid care poate sa provina NUMAI din sperma si NU din lichidul preejeculator.
2-) Sarcina poate lua nastere NUMAI daca sperma ajunge in mod obligatoriu si sigur IN VAGIN (indiferent de cantitate) in una dintre cele 4-5 zile considerate a fi in perioada fertila. Fiindca nu ai prezentat informatiile strict necesare privind ciclul tau menstrual, cum ar fi;
-- data la care a inceput ultima menstruatie,
-- data la care ar urma sa inceapa viitoarea menstruatie,
-- tipul ciclului menstrual : REGULAT sau NEREGULAT,
-- zilele in care au fost intretinute actele sexuale
fiindca doar cunoscand datele cerute se poate formula un raspuns catusi de cat cert, precis si corect.
Daca partenerul tau de sex are suficienta experienta sexuala si reuseste sa controleze perfect procesul de ejaculare a spermei dupa vointa si dorinta sa, numai in acel caz nu ar trebui sa fii ingrijorata, fiindca atunci cand sperma NU ajunge in vagin, in mod sigur NU se poate forma sarcina. Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Dar când ți-ai început viața sexuală nu erai îngrijorată că era prea devreme?
Dacă ai început pe la 14 mă întreb ce o să faci pe la 17-18 ani.

| llleo a răspuns (pentru Andreeush):

Nu ai dreptul să o judeci, Andreea. Orice om greșește. Sunt sigur că nu e singura, oricum. Dar, în orice caz, nu e problema ta. E strict problema ei. Nu a lumii. Dacă vrei să o ajuți într-un fel, îi răspunzi la întrebare. Nu trebuie să adaugi nimic. Nu îți spun în nume de rău.
Spor.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Data viitoare deschide gura

| Clytia a răspuns:

Metoda retragerii nu este sigură, după cum spun specialiștii. Rata eșecului în privința retragerii penisului înainte de ejaculare este de 15-28% pe an, în timp ce a prezervativului de 10-18% pe an. Deci, sunt șanse să rămâi însărcinată. Folosește prezervativ.

| Aghireirs a răspuns:

Stai calma ca nu esti insarcinata, și eu fac sex neprotejat, și a scos-o chiar cu 2 secunde înainte de a ejacula și nu am rămas însărcinată, stai calma!
Toate cele bune!

| Larysa690 a răspuns:

Nu sunt daca nu si-a dat drumul in tine dar ar fi mai bine sa faci un test ca sa fi sigura.

| 372837472828 explică (pentru Larysa690):

Voi afla mainr..imi poti da insta-ul tau sa iti dau mesaj? Chiar..nu stiu ce sa fac

| Larysa690 a răspuns (pentru 372837472828):

Doi ochi caprui14

| gege12321v a răspuns:

Nu draga mea! Nu poți fi daca s-a întâmplat. exact cum ai zis! Daca mai ai vreo întrebare poți să îmi dai mesaj oricând să vorbim! Daca vrei îți las email ul meu

| FlorinDinuCristian a răspuns:

Pai vedem peste 9 luni