| Delusion a întrebat:

Poti avea simptome pre-menstruale dar de fapt sa fii însărcinată? Sau dacă ești însărcinată nu o sa mai ai acele simptome? De exemplu dureri de cap, dureri in partea de jos a abdomenului, dureri de spate, acnee, etc

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

NU prea exista o asemenea posibilitate de a se produce concomitent 2 fenomene care in mod normal sunt antagonice si din acest motiv nu pot coexista. S-ar putea produce o asemenea "posibilitate" numai/doar in cazul in care asa zisele simptome premenstruale sunt confundate cu alte afectiuni care pot produce stari de sanatate mai deosebite.