| Andrei123Aa a întrebat:

Poti ejacula chiar daca nu esti in erectie? Daca da in ce situatii?

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Da.
Dacă ești excitat.

| doctorandus a răspuns:

Ba da, prin masarea prostatei (eventual stimulare electrica) poti ejacula chiar daca nu mai esti capabil de erectii. Asta ti-o fac de obicei medicii.

| lpavel a răspuns:

Nu, nu poti! Daca ai fost excitat la maxim si nu ai facut nimic atunci din penis iti va curge putin un lichid seminal dar asta nu se cheama ejaculare!

| Sofer a răspuns:

Sa fi în erecție și se întâmplă în somn asta.

| LPCTSTR a răspuns:

Poti: polutii nocturne, unele pot fi si fara erectii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| MValentin a răspuns:

Da se poate. Acest lucru se numeste ejaculare prematura. Nici nu ai parte de factorii maximi de excitare ca sa ai erectie si deja ejaculezi, asta din cele citite.

| tzionut a răspuns:

Oooo mama. Nu poti ejacula fara sa fi in erectie, la fel cum nu poti urina imiediat dupa ce ai ejaculat.
In cazul polutiilor nocturne, penisul e in erectie (ca tu dormi in timpul ala e alta mancare de peste), la fel ca erectiile matinale, iar la ejaculare prematura la fel penisul e erect.