| brokxy a întrebat:

Poti ramane insarcinata daca folosesti prezervativ? Care e sansa?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. 1/10000.

7 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Daca e folosit cum trebuie si nu se rupe, sunt foarte mici.
Probabil scrie pe unele ca exista o rata de 98-99% de eficacitate, acum banuiesc ca aici au inclus aici doar riscul sa se rupa sa sa aiba vreo defectiune din fabrica?!
Dar e cel mai sigur mod de protejare.

| ania a răspuns:

1% ca să ramai însărcinată ca pot avea loc scurgeri imperceptibil pe lângă, la variații de volum, asta în cazul în care prwzervativul nu se rupe, ceea ce nu poți garanta. Sa iei boli venerice ai șanse 20% pentru ca se iau prin sânge și e suficient ca o sgarietura a lui sa vina în contact cu o zgârieturi a lui și când e mare elanul, nu poți garanta ca nu.
Cel mai bine și sănătos e sa respecți planul Creatorului și sa faci sex numai după căsătorie și sa fii fidel, nu ai stres, îți asumi răspunderea pentru ok eventuala sarcina nelrogramata. Și fiul nostru celmic de 5 ani e de la riscul de 1%.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca prezervativul este de masura corecta, stand perfect strans si intins pe penis, nu sunt sanse de sarcina, deloc!

| mihai69 a răspuns:

Da.
Aia nu e șansă, ci de-a dreptul ghinion!

| VoidEternal a răspuns:

Eu nu cunosc pe nimeni sa fi trecut prin asta. Statistic este posibil.

| iulia0514 a răspuns:

Da este posibil dar se întâmplă foarte rar!

| popik50 a răspuns:

Doar daca se rupe prezervativul dupa ce el a ejaculat si inca este cu cucul in tine