| 9102010 a întrebat:

Daca nu foloseste prezervativ, si nu isi da drumul in tine poti ramane insarcinata?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

In mod normal, nu. Insa exista un foarte mic risc, ca sperma totusi sa ajunga in vagin. Trebuie sa fii (fiti) atenta, ca acest lucru sa nu se intample. Iar imediat dupa un act sexual spalati-va bine amandoi, ca sperma sa nu ramana pe corp/maini. Succes! Numai bine!

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

@9102010, multumesc pentru apreciere! Succes! Numai bine!

| Danny a răspuns:

De fapt, chiar in timpul actului sexual exista scurgeri, mici ce-i drept, insa sunt, care pot sa ajunga la ovare. Spalatul nu este cea mai buna indicatie, desi are un minim efect, cel mai bine ar fi o pastila de dinaintea actului, sau una de dupa. Cea mai buna protectie este fie un prezervativ, fie abstinenta (care nu prea convine nimanui)
Mult succes happy

| Just4FunHD a răspuns:

In mod normal da. Inainte de ejacularea propiuzisa exista si riscul de a elimina picaturi care contin de asemenea spermatozoizi deci fi atent/a si protejeaza-te

| PodiucSorin a răspuns:

După cât timp după menstruație poți să-ți dai drumul sa nu rămână gravida