| Lara1223 a întrebat:

Poti ramane insarcinata si fara un contact sexual? Intreb deoarece eu inca sunt virgina nu am avut vteu contact sexual. insa secreţia mea vaginală este mai densă...

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

O sarcina se poate naste DOAR in cazul in care se produce fecundarea unui ovul viabil de catre un spermatozoid provenit din sperma barbateasca. In concluzie pentru a se putea forma o sarcina trebuie ca in mod obligatoriu sa ajunga in vagin sperma in perioada fertila a ciclului menstrual. Este irelevant si nu prezinta nicio importanta prin ce mod ajunge sperma in vagin (prin sex, inseminare artificiala, sau orice alt mod), daca femeia nu este in perioada fertila. O secretia vaginala mai abundenta si mai densa cu aspect de albus de ou, poate fi mucusul cervical care se produce de regula in cele 4-5 zile ale perioadei fertile si intr-o cantiate maxima in preajma zilei de ovulatie. Deci sperma poate ajunge in vagin chiar si fara a intretine acte sexuale, in timpul jocurilor sexuale sau a unui petting efectuat incorect, astfel ca intotdeauna trebuie sa fii cat se poate de atenta la ceea ce faci. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| seth2016 a răspuns:

Da. A mai fost un caz, mai demult.

| darrio2007 a răspuns:

Nu te cheama Maria.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, daca esti inseminata artificial!

| MataTactu1 a răspuns:

Daca esti Sfanta Maria sau daca iti bagi sperma in vagin sau alte minuni inimaginabile, sper ca intrebarea asta e o gluma proasta laughing)

| darrio2007 a răspuns (pentru MataTactu1):

Cred ca nu gluma e proasta in acest caz.