| Ioanaaal a întrebat:

Deci poti ramane insarcinata fara contact sexual? nu prin inseminare artificiala...adica fara contact sexual se poate?

27 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Prin inseminare da, fara contact sexos nu

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da poti, dar exista un singur caz de conceptie imaculata in istorie. Fecioara Maria

| PedoBarbie a răspuns (pentru suntserios):

Serios? Ești sigur?

| neutrino a răspuns:

Numai in povesti nemuritoare.

| Fatamuntilor a răspuns:

Mai Ioana, mesajele mele nu te-au lamurit?
Vorbeste cu mama ta, vorbeste cu ginecologul sau fa un text de sarcina!
Punct.

| Ioanaaal explică (pentru Fatamuntilor):

Ba da, acum am inteles va multumesc

| Dariusuu a răspuns:

Nu poţi dragă Ioana.

Ai înnebunit?

| frostxtq a răspuns:

Bineinteles ca nu. Nu mai pune astfel de intrebari nimanui. Pentru o sarcina e nevoie de o femeie, un barbat si un contact sexual.

| Ioanaaal explică (pentru frostxtq):

Daca baiatul te pipaie si tu esti imbracata exista risc de sarcina?

| frostxtq a răspuns (pentru Ioanaaal):

Nu exista risc de sarcina. Poti ramane insarcinata cu un baiat doar daca ai contact sexual neprotejat cu el.

| tr3ig a răspuns:

Doar daca esti fecioara maria! cum mortii mati sa ramai insarcinata daca tu nu te *** cu nimeni, sau nu se termina in tine sau macar pe tine sa zici ca se prelinge pserma pe corpu tua si iti intra in ****? ca sa ramai insarcinata trebuie sa iti intre sperma in ****, iar tu sa ovulezi, altfel cum **** mea vrei sa ramai insarcinata?
intrebari de copii retardati!

| Ioanaaal explică (pentru tr3ig):

Ma refeream ca daca aveam sperma pe blugi se poate?

| tr3ig a răspuns (pentru Ioanaaal):

Daca cel care a spermat pe tine nu este iron man si spermatozoizii nu sunt de titan sa treaca prin blugi, si tie nu ti-a intrat sperma in **** nu ai cum sa ramai insarcinatawinking

| Ioanaaal explică (pentru tr3ig):

Nici macar nu si-a dat drumu pe mine, doar ma pipait cu mana pe blugi si nici nu cred ca avea sperma pe mana ziceam doar daca avea...

| tr3ig a răspuns (pentru Ioanaaal):

Esti disperata, sa moara mama lu stefan cel mare!

nu ai cum sa fii insarcinata stai calma

| Ioanaaal explică (pentru tr3ig):

Nici daca de exemplu avea sperma pe mana?

| tr3ig a răspuns (pentru Ioanaaal):

Ma fata mea, daca nu ti-a intrat nimic in **** nu ai cum sa ramai gravida, plus ca spermatozoizi in mediu deschis ( adica in atmosfera) traiesc doar cateva minute, stai calma ca nu esti gravida

| Ioanaaal explică (pentru tr3ig):

Nu putea trece prin pantaloni chilot si apoi in vagin?

| tr3ig a răspuns (pentru Ioanaaal):

Doar daca ala era iron man si avea spermatozoizi de titan

| achilles9966 a răspuns (pentru Ioanaaal):

Ai primit 20 de raspunsuri in care ti-a explicat lumea ca nu se poate sa ramai insarcinata fara sa faci sex la propriu, si tu tot nu intelegi. Eu cred ca vorbesti la misto cu atatea intrebari pe aceeasi tema, si sincer, stai linistita caci natura nu va lasa sa dai nastere inca la un specimen ca tine, deci stai linistita.

| farfuriaverdex a răspuns:

Nu se poate

| Ioanaaal explică:

Daca de exemplu fata e complet imbracata

| Ioanaaal explică:

Deci daca fata e imbracata si baiatul o atinge de exemplu cu sperma pe blugi se poate?

| alessia5158 a răspuns (pentru Ioanaaal):

In asemenea caz, este imposibila fecundatia si, implicit, aparitia gestatiei! Vei invata, la biologie, ca spermatozoidul este o celula vie care moare daca nu se afla intr-un mediu care sa-i permita supravietuirea (cel putin cateva ore).

| Ioanaaal explică:

Merci ca-ti bati jochappy

| anhonim a răspuns:

Nu se poate

| Andrei_Raul_1988 a răspuns:

Nu ai cum sa faci asa ceva Fundă :3