| anonim_4396 a întrebat:

Poate o fata sa te uite dupa ce am unblat aproape 6 ani impreuna? Dupa ce ne-am despartit din mai are pe altu adica si-a gasit pe altu nu ne-am certat niciodata adica nu am fost sa ne despartim m-a iubit si dintr-o data mi-a zis ca nu ma mai iubeste ce as putea face sa o recuceresc, recunosc ca am stresat-o dupa cu mesaje si telefoane, sa o las in pace, acum mi mai draga mai mult ca oricand, ce sa fac? Am fost primul ei prieten avea 17 ani cand am cunoscuto, nu stiu de ce ii asa indiferenta, oricum nu cred ca ne vom mai inpaca, ati putea fi indiferenti si daca iubiti? Poti uita persoana pe care ai iubito in cateva luni, si sa iubesti din nou.numa dupa ce pierzi pe cineva iti dai seama ca ai iubit cu adevarat aceea persoana, si ii indiferenta ca si cum nu am fost niciodata impreuna., pote daca nu as mai deranjao mi-ar simti lipsa. O zi buna.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic ca prima iubire nu se uita niciodata. Poate asta era problema la voi, cum a spus si Tepes- faptul ca nu te-ai decis pentru definitivarea relatiei. Eu iti spun cum vad problema din afara, daca as fi fost in locul ei, mi s-ar fi parut ca relatia nu are un viitor sigur, o tinta spre care se indrepte. Noi fetele asa suntem, dupa o perioada de timp vrem mai mult: casa, copii, siguranta zilei de maine. Deci incerca sa vorbesti cu ea si sa vezi care e motivul, poate altceva a facut-o sa spuna ca nu te mai iubeste, noi ne dam cu presupusul doar aici. Mult succes!
@Tepes- eu sunt aia de 26 de ani, intrebarea era pusa la Amuzamente... daca m-ai vedea ai zice ca sunt la liceu...nici nu ma simt de 26... happy

6 răspunsuri:
| ydaa a răspuns:

Ce urat! 1auzi eu zic sa o lasi sa cugete si sa-si dea seama ca a gresit oricum daca dupa 6 ani n-ai cum sa nu mai iiubesti pe bune nu o mai stresa si poate se va inpaca cu tine dar eu mas plictisi sa mint pe cineva 6 ani e culmea nu mai fi trist stiu ca e urat da poate se va intoarce candva sad...

| meyryi a răspuns:

Woow! dupa 6 ani... e ff naspa pentru ca deja aveti destul de cand sunteti impreuna si chiar nu cred ca nu te mai iubeste asta poate fi doar de fatada sa te faca pe tine sa suferi...si cu atat mai mult ca ai fost primul ei prieten.Eu una nu as putea fi indiferenta si intr-adevar abia dupa ce pierzi ceva scump iti dai seama cam tarziu cat de pretios era. sfatul meu incearca sa nu te dai prea mult suparat si gelos in fata ei pentru ca ii dai o mare satisfactie.succes

| bunicuta55 a răspuns:

Ti-ai dat singur raspunsul...nu o mai cauta. daca dupa un timp nu te cauta inseamna ca, ori nu te-a iubit ori ca te-a uitat. da poate uita 6 ani daca nu i-au oferit satisfactie(de orice natura)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai aline. fata vrea sa se marite.are 23 de ani? cat crezi ca poate astepta o fata pentru a fi ceruta? ai vazut intrebarea celei de 26? care se credea batrana? pai femeile se trec mai repede, si vor si ele sa fie mame. ce voiai sa te ceara ea? incearca si cereo de sotie poate inca te mai iubeste. uite asta e prostia voastra a unora.credeti ca daca fata va iubeste si va ofera totul nu vrea chiar nimic. vrea dar nu poate cere. vrea sa i se ofere, in compensatie si din dragoste.si daca ce i se ofera nu corespunde asteptarilor ei, pa, pa. e pacat. o prietenie asa lunga sa se termine atat de prost.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pfff, inca nu ai rezolvat problema? cred ca sunt 2 luni de cand ne scrii despre ea si observ ca situatia este la fel ca la inceput.Mereu spui ca ai stresat-o cu telefoane si mesaje si ca ai hotarat sa te opresti, acum esti la a 4-a sau a 5-a postare iar tu inca o pistonezi? Foarte rau, foarte rau, asa nu va reusi vreodata sa-si dea seama daca-ti simte lipsa ori nu. O stresezi prea mult si nu vei rezolva nimic.sorry.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu ce simti ma aflu in situatia ta relatia mea s-a terminat in iulie, atunci cand am aflat ca prietenul meu era la mare cu actuala, desi eu in 5 ani nu am vazut marea cu el, si mai rau s-a logodit cu fata respectiva are tot 23 de ani, Sfatul fi indifernt dac ii vezi impreuna uite-te in alta parte, ca si cum nu ai vazut nimic, iar daca ai iubit cu adevarat si o vezi fericita las-o in pace, va vedea mai tarziu ce a pierdut desi nu cred ca este fericita acum cu actualul.