| anonim_4396 a întrebat:

Poti sa uiti sau sa ignori o persoana pe care o iubesti? Ce este pentru voi indiferenta va ajuta sa treceti peste un obstacol. Dupa ce ne-am despartit ea ii foarte indiferenta, poate ii asa ca sa ma uite sau are pe cineva, nu pot sa fiu indiferent, mai ales ca am unblat aproape 6 ani impreuna, poate sa te uite in cateva luni? Stiti cupluri care sau inpacat dupa cateva luni. O zi buna

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca o iubesti cu adevarat nu poti sa uita asa repede o persoana, doar daca nu te-ai indragastit si cred ca nici atunci nu poti uita persoana cu care ai fost 6 ani impreuna. Daca au trecut deja cateva luni de cand v-ati despartit si nu ati reusit sa va impacati crede ca va fi foarte greu sa reluati relatia, mai ales ca ea te trateaza cu indiferenta, inseamna ca vrea sa uite ce a fost, si chiar daca va inmpacati tot timpul va exista o oarecare tensiune si neintelegere intre voi cu privire la timpul in care nu ati fost impreuna.Incearca sa procedezi la fel, chiar daca e foarte greu.

1 răspuns:
| 61n4 a răspuns:

Nu confunda iubirea cu simpatia... tu sti mai bine ce e in sufletul tau.
si da. unele cupluri se impaca si sp cateva luni... dar nubte sfatuiesc sa-ti faci iluzii... uneori nu se intampla.