| MariaAna1996JqYv a întrebat:

Astazi am incercat sa-mi pensez sprancenele,pentru a doua oara. Prima oara mi-au iesit destul de bine,apoi cand au crescut s-au asezat urat,acum,cum incepe spranceana,am pensat-o pe toata, mi-am luat tot parul de acolo. Acum ambele mele sprancene au doar 3 cm si jumatate si nici nu sunt egale. Una urata si una super urata. Cum sa fac sa-mi creasca parul cat mai repede acolo unde nu mai e deloc? crying Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Puffalina a răspuns:

Off mai. Incearca in fiecare seara cu ulei de ricin. Masezi locul. dureaza intre 3 sapt si o luna jumatate, depinde cat de repede iti creste tie parul de la sprancene. Il gasesti la farmacie si sa stii ca nu e foarte scump. Intre 4 lei-15 lei, depinde de gramaj si firma. Si daca nu ti prea ieses cu pensatul, nu mai experimenta pe tine... Iti pot ramane rare si fara prea multa egalitate. Mergi la un profesionist data viitoare. Dar trebuie sa ai rabdare pana iti cresc. Succes.

| MariaAna1996JqYv explică (pentru Puffalina):

Multumesc! Asa am sa fac? Dar inca o intrebare! Uleiul de ricin pateaza?

6 răspunsuri:
| dulkik27 a răspuns:

Hei pe langa ce a zis Puffalina, incearca sa te duci la un salon sau la cineva care e mai expert in asa ceva sa ti le indrepte sau sa faca ceva a arate mai bine, si de cate ori vrei sa iesi aranjeazati-le cu un creion negru :*

| MariaAna1996JqYv explică (pentru dulkik27):

Chiar mama mea este profesionist in sprancene. Ma voi face la slon la ea pe gratis. Multumesc!

| Costache_Teodora_1989 a răspuns:

Pateaza putin uleiul de ricin. pune un prosop pe perna. poti folosi un creion de sprancene sa mai corectezi...dar ai grija sa nu dai prea mult, apoi arata penibil!

| MariaAna1996JqYv explică:

Am uitat sa precizez ca dau funda si vot! Mersi!

| Georgiana_Diana_1994 a răspuns:

Te dai cu ulei de ricin pana vezi ca parul incepe sa creasca destul de mult pentru a umple spatiile respective, iar sfatul meu este ca macar atunci cand te pensezi prima oara dupa asta sa te duci la un salon, iar dupa le intretii tuhappy