| adiqted98 a întrebat:

Prietena mea m-a inselat, ea nu stie ca am aflat, doar ca am vazut cu ochii mei si am primit si confirmarea ca ma inseala de la un martor, problema este ca e a doua oara cand ma inseala, prima data am aflat si ne-am impacat, insa acum m-am enervat, as dori sa ma razbun

6 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

Trebuie să-i spui că ai aflat și că ești foarte supărat și dezamăgit.
Nu te răzbuna și tu, deoarece, nu ști cum va reacționa + că, nu este bine să re răzbuni pe o fată.

Vorbește cu ea și spune-i că-i mai acorzi o șansă. Dacă o va da-n bară, iar,... te desparți de ea definitiv!

| MioaraParalescu a răspuns (pentru Andarock):

Tu ai mai sta cu un baiat care te-a inselat de doua ori?
De ce sa ii mai dee si o a 3-a sansa daca este atat de neloiala?
Si de ce sa nu se razbune pe ea? ce daca ii fata ea nu merita?
Sa vada si ea cum ii sa fii inselat.

| Andarock a răspuns (pentru MioaraParalescu):

Nu, din fericire nu am fost cu un băiat care m-a înșelat.
Păi, cam ai dreptate. Dar dacă o înșeli și tu, iar ea o să vadă, o să-ți comenteze că ai înșelat-o bla bla bla, iar atunci ea nu o să mai țină cont că și ea te-a înșelat.
Cel mai bine este să-o dai papucii. Dar să nu-i spui în față, spune-i într-un SMS, deoarece așa, este mai dureros, cică. happy

| MioaraParalescu a răspuns (pentru Andarock):

Da ai dreptate!
Dar pana la urma e alegerea lui noi l-am sfatuit acum depinde de el ce va face in continuare.

| MioaraParalescu a răspuns:

Nu o mai ierta frate!
Daca te iubea cu adevarat nu iti facea una ca asta de doua ori!
Ai lasat prima data de la tine da acum cate sanse sa ii mai dai?
Eu iti zic sa te desparti de ea!
Dar oricum e alegerea ta si daca crezi ca merita mai dai inca o sansa.

| NoOrdinaryHuman a răspuns:

Nu ai motiv sa te razbuni, singur ti-ai facut-o cu mana ta cand i-ai dat o a 2-a sansa.Nu te merita daca te-o inselat las-o incolo, pentru oameni de genu nu are de ce sa te mai complici daca e nesincera.Asteapta va aparea si o fata cu care nu vei avea probleme de genu.