| rozbombon a întrebat:

Povestea mea e putin mai lunga, deci acum 3 ani am fost cu un baiat dar ne-am despartit deoarece eu eram mai mica., in fine faza e ca el tot m-a cautat sa vada daca sunt bine si ce mai fac. De atunci au trecut 3 ani si ceva. Atat el cat si eu avem prieteni, chiar pot spune ca avem relatii serioase. De o luna am inceput sa vb iar cu fostul si ne-am inteles foarte bine, am iesit la povesti, ne-am amintit de trecut, el tot imi facea complimente, erau zile cand vorbeam mai mult cu el decat cu prietenul meu. Intr-o seara iar ne-am intalnit si am povestit si ne-am si sarutat si pot sa spun ca m-am simtit foarte bine in compania lui. insa nu ma simt vinovata ca am facut asta si nu stiu daca e bine sau nu. El insa mi-a spus ca se simte vinovat si nu stie ce sa faca deoarece ii place sa vb cu mine si asa a simtit sa ne sarutam, Mi-a mai spus in acea seara ca tot se gandeste cum ar fi daca ar fi cu mine ..acum nu stiu ce sa mai inteleg, oare tine la mine sau a fost doar asa de plictiseala? eu pot spune ca mai tin la el si poate ca mai simt ceva pentru el. Cand l-am intrebat daca mai simte cv pentru mine a spus ca poate si mi-a zambit. voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Dominicc a răspuns:

El vrea sa mai reluati o relatie. E ceva normal ce se intampla pentru ca intre voi probabil sunt emotii/sentimente care "va leaga".

Probabil a zis ca se simte vinovat pentru ca tine si la prietena lui actuala si nu stie ce sa decida. Acum depinde cum se simte mai bine si unde. Daca nu e prea fericit in relatia lui e foarte probabil sa se indrepte catre tine. Poate chiar si tu catre el.

Lucruri serioase sa iasa. e bine sa vorbiti amandoi deschis despre voi si ce a-ti dori unul de la celalalt. Sinceritatea cu voi va poate scapa si de scuzele astea banale sau vinovatiri. Pentru ca ignorati ceva ce vreti cu adevarat sau incercati sa ascundeti.

E o miza pe la mijloc...

Din expresia "Unde scuipi sa nu ma lingi" nu sunt de acord in totalitate. Tu faci cum simti ca e ok pentru tine. Nu dupa expresii.

Oameni evolueaza in timp. Chiar daca erai mai mica atunci, ai mai crescut si tu, ti-ai schimbat punctele de vedere ale anumitor lucruri smd. Probabil si el.

Mai precis, aveti cu ce va lega la loc. Aveti o experienta in spate, mica dar este ceva fata de ce a fost atunci.

Desigur, puteti avea si o "aventura" pe ascuns si cu beneficii. Insa undeva vei pierde, tu si el. Pentru ca e greu sa tii una in adevaratul sens.

Bafta.

4 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Asta nu se lasa pana nu ii pici in pat. Dupa cate vad, are sanse destul de mari.

| roxpau a răspuns:

,, Unde scuipi sa nu ma lingi '' scuze exprimarea dar cam asa este. ce crezi ca vrea de la tine? O aventura, daca acum 3 ani v-ati despartit ca erai prea mica, acum ce te face sa crezi ca, dupa ce va obtine ce isi doreste nu iti va da papuci? va gasi un motiv te asigur big grin

| Kenya a răspuns:

Vrea o aventura, acum ca ai crescut poate sa te bage in pat

| florinpin a răspuns:

Eu cred ca doreste doar sa aiba o aventură cu tine.