| serg a întrebat:

povestea mea incepe asa:

Eu sunt in italia de 4 ani la munca si acum 5 luni de zile am cunoscuto pe actuala mea prietena.

Inca de la inceput parea foarte ciudat ca nu muncea nicaeri dar ea avea bani destui de multi de unde ii facea rost nu aveam habar auzisem doar de la niste prieteni ca sar prostitua cu batranii pe 100 de euro.

la inceput nu i-am zis nimic am lasat ca totul sa decurga normal, ca si cum nu as sti nimic, dar usor, usor, am inceput sa o intreb si i-am zis ca am aflat de la niste prieteni ca sar prostitua cu niste batrani. ea bineinteles ca a negat totul si mi-a spus doar ca are 3 oameni foarte batrani care nu sunt din zona si ii face de bani... la inceput am crezuto dar dupa aproximativ 2 luni vazand ca telefoanele ii suna non-stop le-am cerut sa le vad, sigur ca nu a vrut sa mi le dea la inceput, dar dupa multe insistente mi le-a dat facandu-ma sa promit ca orice ar fi in ele sa nu ma despart de ea...
si ce sa vad? zeci de mesaje si apeluri pierdute de la asa zisii "clienti" care o sunau pentru as face "programare"...

in acel timp imi placea de ea dar nu exista o dragoste prea mare intre noi si am vrut sa pun capat relatiei dar ea a sunat la usa la mine si a inceput sa planga ca nu va mai face asta etc. etc...

apoi mi-a zis ca are 3 ani de cand practica prostitutia si se prostitua pentru un rrom din romania care a convinso dar acum a fugit de la el si o face pe cont propriu
si mi-a promis ca pana pe 31 iulie 2010 va mai face asta ca sa poata strange niste bani pentru a pleca in vacanta in romania si cand se va intoarce isi va gasi un loc de munca decent, iar eu fiind prost am crezuto si cu multe certuri am lasat-o sa se prostitueze in speranta ca va inceta sa mai faca asta cand ne vom intoarce din vacanta.
Apoi am plecat in romania pentru 3 saptamani ne-am inteles de minune fara certuri si am inceput sa o iubesc mai mult decat mi-am putut imagina vreodata ca se poate iubi o persoana dar cand ne-am intors pe 30 august in italia ea incerca sa ma convinga sa o las sa mai faca asta inca un an pentru a strange bani sa ne facem o casa in romania ca nu vrea sa stea la sora ei sau la mama ei cand se duce acasa...

eu i-am explicat ca nu pot sa accept,
imaginativa cand ea vine dupa o zi de "munca" adica sa se prostitueze cu 5-6 persoane intr-o zi cu ce ochi o pot privi cand vine acasa noaptea tarziu? ce fel de dragoste ii port ei acceptand asta?
cand facem dragoste am din ce in ce mai multe flash-uri cu ea cum se culca cu sute de barbati…cum se pregateste…cum se lasa folosita…cum se preface si ii excita pe acei barbati…cum le vorbeste…cum intimitatea ei nu mai exista…ma intreb ce imi ofera ea mie…nu mai pot sa ma abtin sa nu observ ca are tehnica in pat…stie precis ce sa faca…, simt ca am sufletul facut praf... toata iubirea ce eu port pe zi ce trece se transforma tot mai mult in ura in dispretuire.

as pune capat relatiei... dar cum sa fac? ea spune ca ma iubeste enorm eu simt asta si o iubesc si eu poate chiar mai mult dacat ma iubeste...

dar de 2-3 zile in continuu ne certam pe tema asta in speranta ca va intelege ca eu o iubesc si va renunta la prostitutie dar e inutil...

eu am apelat la voi pentru ca sunt disperat nu stiu ce sa mai fac, imi e frica sa nu fac o prostie mare si sa ajung prin inchisori aici din cauza unei gelozii nebune...

VA ROG ajutati-ma!
spuneti-mi ce trebuie sa fac? sa pun capat relatiei? cum sa fac caci o iubesc enorm si sper ca isi va da seama de greseala ce o face...

26 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Prietene pune capat relatiei. Cu cat mai repede cu atat mai bine. Desigur vei suferi foarte mult. Insa este mai bine sa suferi acum decat mai tarziu si mult mai mult. Pe acest pamant exista fete si femei minunate care asteapta de foarte multa vreme sa se intalneasca cu o iubire ca a ta. Sa nu crezi ca sunt doar cuvinte incurajatoare. Stai si citeste cat mai mult pe acest site ca sa iti dai seama cat de multa dreptate am.
Timpul te va ajuta. Dupa o vreme ( nu stiu cat de lunga ) viata ta va intra pe un fagas normal. La un moment dat vei gasi cu adevarat fata visurilor tale. Iar atunci vei fi fericit. Iti vei intemeia un camin, vei face copii pe care ii vei creste cu respect fata de moralitate si principiile ei, vei ajunge apoi bunic si strabunic, vei trai fericit pana la adanci batranete!
Fie ca Cel de Sus sa-ti lumineze calea!

| clauss a răspuns:

Omule iti dau motive pro si contra referitor la relatie,
1, s a invatat sa castige bani usor, deci n o sa renunte prea curand la,, meserie,, decat daca ii oferi tu mai mult decat castiga
2 zice ca te iubeste, am dubii, nu sunt chiar convins 100%, posibil daca e cu tine, probabil ii oferi din puctul ei, protectie, se simte bine langa tine,
3 te duce cu vorba, aici nu mi place, te minte, cred ca te manipuleaza
4 eu unul nu as putea sa pup o fata pe gura, cand stiu ca vine acasa dupa o noapte de cel putin un sex oral, chiar si cu prezervativ, numai gandul ala si m i se intoarce stomacul pe dos
5 la un moment dat o sa se afle ca prietena ta e prostituata, cum crezi ca va reactiona parintii?
6 nu stiu ce fel de persoana e, daca merita sa fi cu ea in continuare, stiu cum e cand iubesti, accepti orice numai sa fie bine, frate ce pot sa zic?, decizia iti apartine, cantareste bine, eu ti am spus ce vad eu din afara fara sa va cunosc, dar eu sincer nu stateam cu ea,, ii dadeam un ultimatum, daca nu se lasa,, la revedere,, si o ultima rugaminte, nu face vreo prostie, nu se merita sa ti termini viitorul in puscarie, eu am o vb,, nu ma merita si nu stau cu ea,,

| poliku a răspuns:

Stiu ce inseamna iubire si stiu ce inseamna sacrifici! Asa ca nu mai tot spargeti capul omului spunandu-i ca nu face bine.Ma gandesc ca si el stie ca postand aceasta poveste avea raspunsul, si mai stie ca va avea de facut o alegere.Sti bine ca ai de ales intre: a astepta un an si a o lasa. Tinand cont ca o iubesti si dupa cum si spus si tu, ai grija ca se poate tine de cuvant(cazuri foarte multe in care prostituatele au renuntat la ceea ce faceau).Dar tine minte ca totodata poate sa treaca peste promisiunea facuta.
Numai spuneti ca ''e clar ca se foloseste de el''.Nu aveti de unde sa stiti ce gandeste acea fata.
Asa deci, ca un mare om-->IS YOUR CHOICE not OUR.

| paramore a răspuns:

Daca te iubeste asa mult cum spune ar pune osul la munca si ar lasa prostiile, dk chiar ar vrea ceva serios cu tine ar tine cont si de parerea ta, banii nu se fac usor, asta se stie, ea degeaba se bucura ca castiga bine daca incet incet te pierde pe tine...ma mir ca ai rezistat atat, pune-o sa aleaga intre meserie si iubirea ta...desi stiu ce va alege, imi pare rau si pentru tine si pentru ea ca ink nu stie ca banii nu aduc fericirea

| paramore a răspuns:

Aq face pentru casa, pe urma o sa faca pentru cheltuielile casei si tot asa. o are in sange, mai bine las-o balta

| zayidee a răspuns:

Mai tu esti in toate mintile? pai daca ea te iubea lasa naibii prostitutia, i-ar fi fost ei scarba sa mai faca asa ceva, sa se lase atinsa de altii... dar nah, daca iti place sa pupi in p***, cate 5-6 clienti pe zi, ce sa iti fac. sunt atatea fete cuminti, gospodine, si tu iti alegi o prostituata, apoi tot tu te plangi ca esti disperat, dar iti place totusi sa ai in pat o profesionista.alegerea iti apartine, ar trebui sa te gandesti la viitorul tau.

| chandnisharma a răspuns:

Eu zic ca nu te merita... o persoana care iubeste banii asa mult nu merita o dragoste asa.Sa-ti faci analizele sa nu te fi contaminat cu hiv sau cine stie ce (nu te supara ti-o zic pentru binele tau...meseria care o face ea e ff periculoasa) si sa faceti sex doar protejat si daca decide sa se lase de meserie inainte sa faceti sex normal convinge-o si pe ea sa isi faca analizele sa nu aiba vreo boala cu transmitere sexuala. succes!

| ronin33dan a răspuns:

Te-a mintit odata, va minti si a doua oara si tot asa.Ai place ce face, pentru ca s-a intors la acelasi job.Nu te mai chinui. vei cade de prost, daca nu ai!

| LoveIsTheAnswer a răspuns:

Eu as zice sa o lasi un timp pentru a vedea mai bine situatia si daca te iubeste cu adevarat cum spune ea, o sa accepte sa se lase definitiv de prostitutie, te inteleg caci tu ca barbat vrei sa stii ca este doar a ta, ca iti apartine doar tie, normal ca toata acea dragoste pe care eu purtai sa transformat in ura, te inteleg perfect, nici mie nu mi se pare normal, sunt femeie si daca as fi fost in locul ei nu as mai practik asa ceva, daca as sti ca pot sa-mi pierd iubitul, as renunta la orice pentru el, sper sa procedeze si ea asa si sa inteleaga, iti urez mult noroc si sper ca Dumnezeu sa ii deschida mintea sa aleaga drumul cel bun ca sa puteti sa fiti un cuplu normal. :*

| MihaelaDart a răspuns:

Prostitutia este ca o munca ca toate celelalte, daca in tara respectiva este si legala, asa ca daca va iubiti si ei ii place asta, las-o. Daca nu, mai sunt si alte fete fara aceasta "meserie", va suferi si ii va trece.

| CrazyClery a răspuns:

Decat sa te chinui cu ea toata viata, daca o sa ai un copil cu ea, acel copil ce va invata de la ea? daca acesta este domeniul ei, las-o in pace, ea o sa sufere, nu tu, trebuie sa fi puternic, si sa iti intemeiezi o familie, cu o femeie de caracter. acum, tu alegi! succes kiss

| kta_6466 a răspuns:

Spune-i ca vrei o pauza de 2 saptamani, sa iti pui viata in ordine, si spune-i ca ii lasi 2 saptamanii sa se gandeasca la ce face in prezent si ce va face in viitor, spune-i sa se puna si in locul tau si intreab-o cum s-ar simtii! Iti recomand sa iti faci niste analize, daca ai nevoie de ceva imi poti da mesaj privat! Numai bine

| luna a răspuns:

Imi pare rau pentru povestea ta. Cred ca ea se foloseste de tine. Tinand cont ca lucrat pentru un rrom iar acum este libera sa lucreze pe cont propriu, acum nu are unde sa locuiasca.Nu este usor pentru o prostituata sa isi gaseasca o casa in chirie. Tu o iubesti dar ea deloc.Esti doar un cuier pentru ea de care se agata mai ales stiind ca o iubesti.Italia este plina de fete dragute si dornice de o relatie curata si normala. Gandeste-te cum ar fi sa ai o viata alaturi de ea? peste cativa ani om cu familie si o mama care pleaca fara sa stii la produs, o mama care iti poate oferi un copil sau doi, nici nu poti fi sigur ca sunt ai tai.Este adevarat ca si aceste femei au dreptul la o sansa in viata dar sa merite si sa se complice.Nu inteleg de ce nu vrea sa renunte ma ales ca sunt pericole majore in,, meseria" asta. Locuri de munca decente se gasesc daca ar fi interesata.Parerea mea e sa o lasi in pace, sa iti vezi de viata iar daca o iubesti atat de mult precum spui are sa iti fie greu la inceput dar cu timpul ai sa uiti. Nu iti bate joc de viata si viitorul tau.

| otiliaotilia a răspuns:

E simplu, desparte-te de ea doar pentru 1 zi, se va lasa de " meserie" daca te iub cu adev si va veti impak, daca nu va face asta inseamna ca NU merita

| amaranth a răspuns:

Ma tu esti nebunstraight facee clar ca te foloseste! omg in ce te-ai bagat.

daca te iubea. nu se culca cu altiiiiiii. crede`maa! da`i papucii. ea nu te iubeste. stie sa se prefacaaa. omgstraight face

| laurentiu80 a răspuns:

Chiar daca intrebarea este de foarte multi ani, poate mai sunt si altii care citesc. Eu am vb cu o prostituata timp de 2 ani, in acest timp nu s-a prostituat a renuntat chipurile pentru mine. La inceput a fost toate bune si frumoase. La un momendat i-am zis sa-si caute ceva de lucru sa facem ceva in viata asta. I-am gasit zeci de joburi, dar la niciunul nu a stat mai mult de cateva zile. Am trait langa o prostituata si stiu cum e viata langa ele. Se vedea ca-i lipseste viata care o avea inaintea mea, avea aceleasi simptome cum un fumator incearca sa se lase de tutun. Prostitutia este un viciu, o data ce-a apucat drumul asta nu mai are cale de intoarcere, aia va face toata viata ei. Intr-un final, dupa 2 ani ne-am despartit din cauza ca era infidela. Dupa putin timp s-a reapucat din nou de prostitutie in Germania. E foarte greu cu ele credeti-ma, prostituatele nu au sentimente, nu au nimic in ele. Dar pana nu te arzi, nu te inevti minte. O sa te duca doar la pierderi, si ai sa te demigrezi ca persoana. Iar dupa ea, e cam greu sa-ti gasesti o fata din alta categorie, o sa te priveasca cu alti ochi, stiind ca ai stat cu o curva.

| CagulLa a răspuns:

Hai sa fim seriosi omule! Cum poti sta cu ea si sa stii ca merge la 4, 5, alti barbati zilnci si se prostitueaza. Daca te-ar fi iubit cu adevarat ar fi renuntat din prima secunda la tot, daca te-ar fi iubit cu adevarat nu ar putea sa faca asa ceva. Doi oameni pot pleca de la zero, sa nu aiba nimic, ar muncii si ar strange usor usor amandoi, aia e iubirea adevarata, nu cand ea se prostitueaza pentru bani. Sfatul meu e asta: renunta la ea, pentru ca daca ea te iubeste asa cum e ea, si e in stare sa practice ce practica, e disperata dupa bani, ceea ce nu e bine si va v-a afecta viitorul sigur la amandoi. Acuma tu faci cum crezi tu ca e mai bine, eu am incercat sa te ajut. Bafta in decizie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.

M-ai uimit ca sa zic asa cu povestea ta, e clar ca tu o iubesti pe ea daca ai acceptat-o cu acest trecut, dar mai rau e ca ai fost dispus sa o accepti cu prostitutia si in prezent ba chiar si viitor.

E clar ca ea nu considera prostitutia o greseala... pacat ca nu se pretuieste si accepta sa se vanda, insa daca te iubea cu adevarat ramanea doar a ta! Din moment ce face asta e clar ca are de gand si in viitor sa practice "meseria asta"? Ti-ar placea ca mama copiitor tai sa fie ea? Asta raspunde-ti doar tie!

Imi permit sa iti dau un sfat: foloseste prezervativul!

| serg explică:

A si era sa uit:
Ea este o persoana extraordinara ca si om, dar ma intreb cat de ok poate fi un om care face asta, mediul in care a trait si in care traieste cum o va modela pe viitor,
Cum pot merge mai departe cu o femeie care a facut si face asta?
Daca as luao separat de ceea ce face totul ar fi super... dar pot face asta? ceea ce face nu face parte din ea?

| serg explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri,
sunt constient ca exista foarte multe femei minunate si gospodine pe acest pamant dar stiti voi... cand iubesti cu adevarat nu te mai intereseaza de alte fete si dragoste fiind oarba nu te face sa mai vezi defectele persoanei iubite si incepi sa crezi orice minciuna.
As pune capat relatiei dar imi e teama ca ea chiar spune adevarul si ca nu va mai face asta incepand de anul viitor si din cauza orgoliului meu de barbat am sa o pierd, dar daca as sti ca ea nu se va mai schimba niciodata as pune capat relatziei fara sa ma gandesc de 2 ori...

| serg explică:

Cu siguranta nu se foloseste de mine caci acum are casa ei n chirie are destui bani mult mai multi decat pot face eu prin munca cinstita si cand ma cert cu ea mereu imi spune ca ea de munca asta nu se va lasa pana nu isi face o casa, pentru ca nu vrea mai tarziu sa regrete ca a renuntzat la prostitutie si nu a reusit sa isi cumpere casa si imi zice ca: "daca m-am f---t atatzia ani pentru un rrom si nu am nimic macar sa ma mai f-t un an pentru mine sa ma realizez"... poate are dreprtate dar mie imi e teama ca voi mai suferi langa ea un an si apoi isi va cumpara casa, dar vazand ca banii nu se mai fac asa usor nu va renunta la prostitutie...
si nu cred ca am nevoie de analize ca zice ca foloseste prezervativul si o cred. pentru ca nu e singura.

| serg explică:

Va multumesc inca o data pentru sfaturile date!
azi am avut o cearta cu ea din acelasi motiv mentionat mai sus. si mi-a zis ca mai bine sa plec 2 saptamani in Romania ca imi plateste ea totul pentru a ma relaxa putin si sa uit de asta... (sau probabil sa uit de ea) imi zice ca s-a saturat de certurile astea si ca s-a saturat sa ma vada cum sufar din cauza ei si poate ca e mai bine asa.
ce ziceti sa fac sa plec ca sa incerc sa o uit? oare o voi putea uita? ma voi putea relaxa in Romania stiind ceea ce face ea aici?
pentru ca ea imi zice mereu ca de munca asta nu se va lasa sub nici o forma pana nu isi va cumpara casa...

| serg explică:

"paramore" exact la asta m-am gandit si eu... sad

| crystus7 a răspuns:

E greu dar incearca sa te desparti de ea,, nu-i de tineee

| amella a răspuns:

Dar, la ea nu va ganditi? poate il iubeste cu adevarat. dar pentru. ca viata e grea vrea sa realizeze ceva pentru ea si pentru tine ca doar stati impreuna. nu? asteapta un an sa vezi poate se schimba cum zice. asta e parerea mea. dar tu poti sa faci ce vrei cu viata ta...

| Kasem a răspuns:

Prietene am un sfat pentru tine, daca va intelegeti bine si nu te afecteaza ceea ce a facut e ok pentru amandoi, o curva poate deveni gospodina la fel cum si o gospodina poate deveni curva, sper ca nu sunt vulgar, diferenta ca gospodina si-a vazut de casa, barbat copii etc si cand apuca pe cale gresita slabe shanse sa revina la ceea ce a fost, invers o curva stie ce e aia o p... deci a avut de a face cu ele daca te iubeste cu adevarat si sti cum sa vorbesti cu ea eu cred ca poate renunta la ceea ce face, asta doar in cazul in care te iubeste si iubirea ei sincera e pentru tine, sau poate a gasit un refugiu in inima si in bratele tale, sunt femei au nevoile lor mai presus de toate au nevoie sa fiu iubite cu adevarat si respectate, lucru care la gasit la tine. Poate nu vrea sa renunte si te duce cu zaharelul sa nu te piarda, lucru care il va face poate in momentul in care pui piciorul in prag.Aici fiecare e cu conceptia lui si gandirea fiecaruia, dar nimeni nu stie ce e in inima ei si in capul ei, fiecare ar face diferit, tu fa cum iti dicteaza capul nu asculta inima, pentru ca inimii nimeni in lume nu-i poate comanda, cand e sa iubesti iubesti fara sa ti cont de nimic, iubirea e un sentiment prea puternic pentru mentalitatea noastra de aici si vorba iubesti ca un nebun, sau iubesti nebuneste, iubirea ne intuneca mintea, fi rational si in urma celor scrise mai sus de noi fa alegerea care crezi ca e mai buna pentru voi, indiferent ca e o alegere buna sau gresita adica relatia va merge sau nu te rog sa nu dai vina pe noi, aici fiecare si-a spus parerea personala noi nu avem nici o vina...tu esti acela care decizi.Multi poate ma vor condamna pentru ceea ce am scris, e ok fiecare are parerea lui

P.S.
vreti telenovela vreti poveste de viata, cititi topicul deschis de mine, aici sunt si eu blocat, va cer parerile si sfaturile, JUR ca nu mai stiu ce sa fac.