| Geo14 a întrebat:

Povestea voastra de dragoste! Reala.

Răspuns Câştigător
| pitikaaa a răspuns:

Deci...acum vreo 4 luni m-am indragostit de un baiat X pe care il admiram foarte mult pentru felul lui de a fi.Acesta dadea si el semne ca ma place. Dupa cateva zile am aflat ca si cea mai buna prietena a mea il place, asa ca eu am hotarat sa renunt la el in favoarea prietenei mele.Intr-o pauza a venit un coleg de-al lui Y si mi-a spus ca X vrea sa vorbeasca cu mine.Eu am acceptat. A venit la mine si am vorbit si la un moment dat m-a intrebat daca vreau sa ma combin cu el.Eu i-am spus ''nu'' de dragul prietenei mele. Apoi a doua zi s-a dovedit ca acea prietena si-a schimbat preferintele si acum il iubeste pe Y (colegul baiatului de care imi place mie). Eu am ramas masca, am renuntat la dragostea unui baiat in favoarea ei si acum ea...In acea zi am rupt prietenia cu ea, pentru ca efectiv se folosea de mine(nu a fost prima data). Au trecut 2 saptamani.Eram in timpul unei ore.Noi doi am iesit din intamplare, deodata din sala de clasa cu motivul de a merge la baie (avem salile una langa alta). Ne-am intalnit si m-a salutat, l-am salutat si eu si am observat ca se tine de mana. L-am intrebat daca a patit ceva si el mi-a aratat mana. Avea o rana destul de grava la mana.Eu i-am spus sa vina cu mine la baie si il ajut eu.Am intrat amandoi in baie(i-am dat voie sa intre in baia fetelor) si am cautat in trusa de prim ajutor apa oxigenata.Intre timp i-am spus sa se aseze(avem un mic dulapior in baie). Eu am facut o batista cu apa oxigenata si am mers la el sa il fac.Pe dulapior este loc numai pentru o persoana asa ca eu nu mai aveam loc. El mi-a zis ca se ridica sa stau eu jos dar i-am zis ca stau bine in picioare.Atunci, el a insistat sa stau la el in brate. M-am asezat si dupa ce l-am terminat de dat cu apa oxigenata, m-a intrebat de ce nu am vrut atunci sa fiu cu el.Eu i-am povestit faza cu ''prietena mea''. Dupa ce i-am zis s-a uitat fix in ochii mei si m-a sarutat. Mi-a ramas inima in loc in momentul acela, simteam fluturasi in stomac, ma simteam in al 9-lea cer.Atunci m-a mai intrebat inca o data daca vreau sa ma combin cu el si am acceptat.Si acum sunt inca cu ellove struck!

Stiu ca a fost lunga.Multumesc ca ai avut rabdare sa o citesti si scuze daca exista greseli de ortografiehappy

6 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

E prea mult ce vrei sa stii!

| raisa1993maria a răspuns:

E o poveste lunga dar incerc sa ti-o spun pe scurt, in urma cu 3 ani, mai exact in vara anului 2007 am fost la mare cu parintii si verisorii mei, iar din partea verilor a mai fost o familie, prieteni foarte buni cu ei ( nu-i cunosteam pana in momentul ala), aveam 14 ani, aceeasi varsta cu verisoara si tot odata prietena mea, ea spunandu-mi ca in sfarsit o sa-l cunosc si eu pe asa zic "prietenul ei", intre ei era o relatie foarte frumoasa de preitenie, deoarece parintii se vizitau foarte des si tineau legatura, ajunsi la mare am facut cunostinta cu cealalata familie, in special cu baiatul respectiv, ne-am cunoscut din ce in ce mai bine, ne-am inteles tot odata foarte bine, si cu ocazia asta am ramas impreuna de 3 ani si 4 lunilove struck, desigur, au fost certuri intre mine si verisoara mea cum ca i-am furat iubitul:p:p mentionez ca ei nu erau impreuna, doar ca se intelegeau foarte bine, tot in anul ala parintii verisoarei mele au facut un gest foarte urat si de prost gust care a ajuns la destramarea prieteniei intre familii intre parintii ei si baiatul care acum este iubitul meulove struck, asta e povestea meahee hee nu stiu daca ai inteles mare lucru dar oricumbig grin

| BeHappyForMe a răspuns:

Pe scurt ne-am cunoscut acum 2 ani la un concert de zilele orasului nostru am ajuns impreuna in urma unui pariu, trebuia ca doi prieteni de ai nostri comuni sa fie impreuna si am ajuns noi, am fost impreuna 9 luni, dupa alte noua luni am nascut un baiatel frumos, ne-am castorit si sunt si azi impreuna, am evolutat destul de repede, dar important e ca ne iubim si avem un bebe frumos de 9 luni acum. o sa premiezi cea mai frumoasa poveste de dragoste nu cu funda?

| CrySsa_4535 a răspuns:

E o poveste cam lunga cei drept.Eu terminasem o relatie de 1 an jumatate la distanta iar dupa ceva suferinta am ales sa ma pun cu altcineva pentru a ma razbuna pentru suferinta care mi-a produs'o ex-ul, sa imi bat joc. El era tot la distanta insa mai mica ( 40 de km). L-am cunoscut pe net, intr-un joc( stiu ca pare stupid si totodata amuzant). El atunci era cu o alta fata insa fiindca nu imi pasa de al am continuat jocul pe internet inca cateva zile pana ne-am vazut face 2 face.Cand ne-am vazut tin minte ca a incercat sa ma sarute, sa ma ia de gat insa eu l-am refuzat spunandu-i ca nu imi place sa joc rolul de a2a, de amanta asa ca alege acum fiindca m-a vazut si fata-n fata : ori eu, ori ea.Atunci el mi-a dat parola lui de mess ( dupa 2 zile de cand vbeam ) iar pe seara eu am vorbit cu tipa respectiva si le-am rupt relatia. El era genul de baiat golanas, care nu a mai iubit niciodata, se juca cu toate, facea ce vroia el, toata ziua cu prietenii, toata ziua bea peste masura.Asta era principala lui distractie :bautura, prietenii. E o fire foarte orgolioasa si caruia nu ii place sa arate ce simte pe motiv ca va fi luat de prost. Mi-a fost foarte greu cu el ca sa il schimb, sa il aduc pe drumul cel bun.Am indurat ft ft multe din partea lui insa parca stiam ca el va fi alesul.Simteam ceva si chiar daca o sa ti se para amuzant mereu Dumnezeu mi-a dat anumite semne si de aceea mereu m-am impacat cu el.Au fost ft multe intre noi, multe certuri, vorbe urate spuse, razbunari la mine certuri dese si urate chiar zilnice cu parintii din cauza lui insa nici-un moment nu am fost de acord sa ascund relatia sau sa ma despart de el.Acum avem 1 an jumatate, in vara aceasta ne-am si logodit cand am facut un an impreuna si a fost si ziua mea de nastere.Parintii lui ma considera ca fata lor, rudele lui la fel.La mine sunt inca probleme, tata nu vrea sa il accepte nici in ruptul capului insa pentru mine nu conteaza.eu stiu ce simt, acum sunt ft sigura si pe sentimentele lui, stiu ca ma iubeste foarte mult si ca sunt viata lui.Impartim absolut totul, e mereu langa mine, suntem zilnic impreuna mai ales acum ca e la facultate in oras cu mine, la 2 statii de autobuz de mine.Pana si ai mei banuiesc ca ne-am logodit fiindca au vazut inelul de pe degetul meu. A fost greu insa acum spun cu mana pe inima ca a meritat sa indur toate.Il iubesc, ma iubeste, acum ne dorim si un copil, baietelul nostru.

| JusTxMe a răspuns:

Pai acu 2 veri ne-am intalnit intamplator afara, eu fiind cu prietenii mei afara, si el venind la fotbal cu alt prieten(pe prietenul lui il cunosteam, dar nu aveam prea mari tangente). seara am mers toti pe strada din fata casei mele(pe strada aia stau multi dintre cei care eram la fotbal) si a venit si el.cand sa ma duc in casa, m-a strigat, mi-a cerut nr de tel si dupa vreo juma d ora mi-a dat msg sa-i dau id meu. i l-am dat, timp de 3 luni am iesit zilnic afara, am vbt la tel, pe mes, am ajuns sa ne cunoastem din ce in ce mai bine, sa ne intelegem foarte bine, si am hotarat sa accept sa fim impreuna(avea ceva timp de cand tot ma rugabig grin)
am fost impreuna un an si ceva, neam mai si despartit de cateva ori, dar mereu dupa cateva zile in care nul cautam deloc ma cauta si ajungeam sa ne impacam.neam cunoscut parintii reciproc, ai mei fiind de acord cu el, insa ai lui cu mine nu, si au fost mom destul de neplacute, el fiind constrans de ai lui sa se desparta de mine, insa nu au reusit niciodata, de fapt ne desarteam din motive banale, suparari trecatoare, lucrurile cu adevarat importante nau reusit sa distruga rel noastra./:X

| ella_6981 a răspuns:

Totul a inceput in anul 2007.ne-am cunoscut pe mess.am vorbit pana prin august.tot planuiam sa ne cunoastem fata in fata.ne vazusem la web si vorbeam la tel.la sfarsitul lui iulie ne-am cunoscut intamplator prin niste amici comuni, dar nu am dat importanta.la inceputul lui august am stabilit sa ne intalnim iar de atunci suntem impreuna...adica de 3 ani si 4 luni