| SootheMySoul a întrebat:

Prietena mea cea mai buna n-are cont pe TPU si vrea sa va puna o intrebare,dau funda!
"Buna! Deci,mie imi place de un baiat din clasa,dar el o place pe alta fata, a recunoscut chiar el aseara...Ce fac?"

Răspuns Câştigător
| YoBuDy a răspuns:

Sa incerce sa ii arate ca are sentimente pentru el, daca nu se arata interesat, poate sa il uite si sa se gandeasca la altcineva, pentru ca lumea e plina de baieti happy. Si plus de asta, este doar o faza a copilariei acum happy Azi ii place de el, maine il vede pe altu mult mai frumos!

Succes

9 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Prietena ta trebuie sa accepta situatia.

| darrio2007 a răspuns:

Sa-si faca si ea cont.Nu cumva acel baiat te place pe tine? Si tu ne vrajesti?

| pisicutzamik a răspuns:

Pai ar trebui sa accepte ca o place pe alta si sa nu se tina dupa el ca o sa-l indeparteze, sa lase timpul sa decida, poate mai trziu vor fi impreuna!

| SootheMySoul explică:

Va multumesc eu pentru ea, oricum Damned asta i-am spus si eu, poate acum ma asculta...

| CeTrebuieSaScriuAici a răspuns:

Daca tu ai cont explica-i cum sa faca cont.

| kim33 a răspuns:

Spune-i sa isi scoata la iveala sentimentele daca le respinge zi sa devina indiferenta de el si sa caute pe altcineva intr-un tarziu ii va veni mintea la cap baiatului

| Andrada2013 a răspuns:

Nu este vorba sa accepte situatia pentru ca daca de exemplu fata aceea de care ii place baiatului respectiv il dezamageste. Dupa parerea mea ar trebui sa ii stai mai pe aproape adica sa incerci sa vorbesti cu el si din astea si poate ca o sa isi de'a seama ca poate va potriviti mai bine sau ca esti genul lui... daca chiar incepe o relatie cu fata respectiva tu nu ai de cat sa ii fi alaturi ca in caz ca se despart sa aiba un umar pe care sa "planga" adica sa se descarce:* succes!

| fitzacurvelor a răspuns:

Cred ca ar trebui sa-i faci ochii dulci si poate o sa te placa si pe tine

| 0735348400 a răspuns:

Daca el nu stie ca tie iti place de el ce vrei sa faci?
mai bine spune-i in fata si vezi ce raspunde