| Ionut3399 a întrebat:

Prietena mea m-a masturbat si i-a ramas sperma pe mana, a stat 10 minute in pat, a atins patura dar nu stie daca sperma de pe mana a fost uscata sau nu, apoi cand sa faca dus, s-a atins(sters) cu mana aceea la exteriorul vaginului in acelasi timp ce era cu dusul pe ea, panicata a dat imediat cu mult sapun deoarece si-a dat seama de greseala. Era in ziua ovulatiei, sanse sa ramana?

19 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

rolling on the floor))) 0, omg minimul de educatie sexuala pls?

| Hammurabi a răspuns:

Dacă rămâne va fi o premieră.
Sarcină cu spermă confiată și rehidratată sub duș.
rolling on the floor

| Ionut3399 explică (pentru Hammurabi):

Nu stie daca sperma de pe mana era uscata si nici daca in dus a tinut mana in apa inainte sa se atinga

| Hammurabi a răspuns (pentru Ionut3399):

Indiferent cum a fost, e imposibil să apară o sarcină în condițiile astea.

| ywar a răspuns:

Auzi, dar de ce nu i-a ramas albusul pe barba?

Răspuns utilizator avertizat
| Octavian81 a răspuns:

Un spermatozoid traieste in afara mediului sau, in afara zonei sale de comfort intre 24 si 48 ore, daca nu cumva mai mult. Gandeste-te cati spermatozoizi sunt intr-o pelicula fina de sperma de pe mana.
Restul e soarta! Alinierea planetelor! Destin!

| Hammurabi a răspuns (pentru Octavian81):

Vezi că e o informație greșită. Bagă pe Google.
În aer liber, trăiesc între 20 min. și max. 2 ore.

| Octavian81 a răspuns (pentru Hammurabi):

Eu nu am citit pe Google ce a am scris, eu am citit articole medicale de specialitate, scrise de cercetatori englezi, olandezi si germani e tema asta.
Articolul nu il am sa ti-l dau sa il citesti, imi pare rau pentru tine. Dar daca intrebi un student la medicina sau un doctor, si el va sti sa iti zica acest lucru.
Intr-adevar in primele ore sunt cei mai activi, dar cu timpul isi pierd din virilitate.

| Antopuff a răspuns:

Da, sigur e insarcinata si o sa nasca peste o lunalaughing)) Pentru ca spermatozoizii au intrat singuri in vagin si au fecundat ovulul care s-a implantat in uter.

| timisoara a răspuns:

Șansele sunt extrem de mici. Nu as crede că se poate întâmpla. Dacă chiar va este teama puteți face un test de sarcina, dae repet, nu cred că este cazul

| NINAAAAAAA a răspuns:

Buna, stai linistit ca nu se poate intampla nimic

| Ionut3399 explică:

Se poate ca sperma sa se fi reactivat in contactul cu apa si sa intre in vagin, in 10 minute presupun ca se uscase putin macar

| Adry05 a răspuns (pentru Ionut3399):

Eu sper ca ai incercat sa faci o gluma si nu esti serios cu ineptiile alea

| Ionut3399 explică (pentru Adry05):

Stiu ca spermatozoizii nu mor la aer, am descris cum am putut mai bine daca e posibil, daca nu era in ziua ovulatiei, nu ne stresam, nu stie daca sperma era uscata sau nu pe mana si cand s-a atins in dus daca a tinut mana sub apa inainte sa se stearga acolo iar nu stie

| Adry05 a răspuns (pentru Ionut3399):

Doamne da nu conteaza asa ceva, nu si-a bagat mana pe acolo, prin interior, si clar s-a spalat pe maini pana sa ajunga sa faca dus ori daca nu tot si-a udat mana inainte prin dus, n-are cum sa ramana gravida nu mai continua discutia asta stupida, serios cum naiba va puteti imagina ca se ramane gravida asa?!

| Ionut3399 explică (pentru Adry05):

A sters cumva doar la exterior, ca o mangaiere, nu a introdus sau ceva, stiu sigur ca avea dusul pe ea cand a facut asta

| Adry05 a răspuns (pentru Ionut3399):

Intelegi odata sa incetezi ca e absurd si imposibil sa ramana insarcinata in ce ai povestit? parca vorbim alta limba

| Ionut3399 explică (pentru Adry05):

In regula, ma scuzati