| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea m-a rugat sa il spionez pe prietenul ei si sa vad daca se intalneste cu vreo fata.
Si cand m-am dus sa vad el se saruta cu alta.
Ce sa ii spun prietenei mele ca sa nu o ranesc?

Răspuns Câştigător
| Ionut6999 a răspuns:

In primul rand, adevarul tot se afla la urma, asa ca e intelept sa spui din prima, ca stii ca minciuna are picioare scurte. Trebuie sa ii spui calm si sa ii spui ca n-a fost sa mearga intre ei doi, si ca va gasi pe altcineva, chestii de genul asta. Sigur ca va plange doua saptamani si va sta pe canapea la tv, mancand multa inghetata dar timpul le vindeca pe toate, si chiar te rog sa fii alaturi de ea in acest timp.

8 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Cand te va intreba,daca ai obs ceva ii spui : pai...
si ea o sa isi dea seama oarecum ca e ceva rau, si o sa incepi sa ii spui incet, stii era cu o fata...si.se sarutau

| n30x a răspuns:

Daca e prietena ta ar fi frumos din partea ta sa ii spui mai bine sufera acum decat sa ramana cu ala si sa ajunga mai tarziu sa ii para si mai rauwinking funda si un vot mersi si bafta!

| maftei a răspuns:

Spune-i adevarul, ca doar stii ca tot iese la suprafata, si decat sa o doara mai tarziu ca ai tacut mai bine zii chiar daca o sa o doara pe moment.

| Arekandera a răspuns:

Daca ii esti prietena adevarata, ii spui adevarul.

| blondina16 a răspuns:

Pai ii spui clar... uite fata l-am vazut pe ala ca se saruta cu aia. Aia e u m-ai pus sa-l spionez.

| Indecis a răspuns:

Decat sa afle peste o luna cand probabil el ii va da papucii si va fi spurata nu numai pe el cat si pe tine mai bien i ispui acum.O iei frumos si ii zici, sti... acela nu e pentru tine si chestii de astea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Minte'o minte'o dai dai!

| alinache10 a răspuns:

Treaba e ca nu pe tine o sa se supere incearca sa fi cat mai blanda cu ea