| Oanaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Buna TPU.
Vreau sa va intreb in numele prietenei mele ceva.
Deci, prietena mea (cea care are acest cont) are un iubit... Eu nu am desi sunt mai mare ca ea cu 3ani...
Ea cu iubitul ei se saruta mereu si dupa vine si-mi spune ca e asa super, ca are niste buze dulci ca mierea, ca e minunat...
Eu nu am avut curajul sa-i spun dar eu nu m-am sarutat niciodata cu un baiat...
Acum am un iubit de cateva zile, el a vrut sa ne sarutam dar nu l-am lasat pentru ca imi e feica sa ii spun ca ni stiu cum se saruta...
Pe prietena mea imi e rusine s-o intreb, de asta am rugat-o sa-mi dea mie acest cont...
Va rog imi puteti spune si mie cum e sarutul?

Vreau seriozitate!
Dau fundawinking

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine ar fi daca i-ai spune iubitului tau ca il refuzi, pentru ca nu ai avut parte de un sarut pana acum si ti-e oarecum, groaza.
Astfel, va fi mai delicat, grijuliu si va stii cum sa se comporte cu tine.
Acuma stiu ca n-o sa-mi dai dreptate, or o sa ti se para SF ce spun (asa am fost si eu.), dar asa e. Fii pe faza: VINE TOTUL DE LA SINE!
Poti sa te uiti la muuuulte filmulete, ma rog, tutoriale ca n-o sa intelegi, ba din contra, vei crede ca e foarte complicat, ca niciodata nu vei putea face ce fac cei doi din film.
Relaxeaza-te! E mai usor decat iti poti imagina! In acel moment, vei face ce face el! Va fi atat de usor... evident, treptat vei prinde miscarea si va fi din ce in ce mai bine. Ideea e sa fii relaxata si sa profiti de acele momente unice, pe care le traiesti o data in viata!

Hai, curaj!

| Oanaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult :3
Ai avut dreptate...
happy

12 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cum sa fie,o mangaiere foarte intima,cu buzele.
Pe buzele tale.
Nu e greu sa-ti imaginezi.
Mangaie-ti singura,foarte usor buza de jos cu degetele si va fi cat de cat asemanator,numai ca sarutul e si mai... dulce.happy
Ar trebui sa-i spui baiatului ca nu ai mai sarutat pe nimeni,niciodata,nu e nici o rusine,dimpotriva,daca e un baiat serios, va fi mai mult decat fericit de norocul pe care il are, sa fie el primul baiat care te saruta!
Sa nu ai ruj sau lip gloss, umezeste-ti buzele si nu le incorda, lasa-le foarte moi...si lasa-l sa te sarute.
Va fi cea mai dulce experienta!
happy

| shadow72 a răspuns:

E o actiune ampla si complicata ce necesita 3 facultati + 1 doctorat

| CM7YRE a răspuns:

Uite un "ghid"
http://www.cumsaorice.ro/articol/Relatii/105/Cum-sa-sarut.html
Lasa-te purtata de val, sarutul o sa decurga natural.

| neutrino a răspuns:

Pietena ta nu te-a pacalit: e dulce ca si mierea.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Pui gura pe gura si gata, restul se intampla, succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa cum ti-au spus si colegii de mai sus,pupatu` nu e mare lucru…
E adevarat ca prietena ta te-a cam luat la faza asta si probabil ca o sa ti-o ia inainte si cu chestia ailalta – intelegi tu.
Adica sa-i dea pasarica baiatului…
Dar eu altceva nu-`nteleg: cum adica, tu n-ai cont pe TPU?
Pai si-atunci ce-o sa te faci cand incep problemele cu iubitu` asta al tau? Nu ne intrebi si pe noi daca ``ce credem?`` - te iubeste sau nu, te inseala sau nu, sa te bagi in seama cu altu` sau nu, etc?
Sau cand ti-o intarzia ciclu...

| ZambetDeGheata a răspuns:

Nu fa greseala pe care toata lumea o face. Spune-i inainte ca nu ai mai facut asta. Oricum o sa-si dea seama dupa daca nu ii spui. Crezi ca el sau oricare dintre noi a stiut sa sarute dintotdeauna? Fiecare invata la un moment dat si e posibil ca intr-o zi sa ajungi sa inveti tu pe altcineva, cam asa e viata laughing iti place de el? daca da, nu te mai stresa si nu te mai gandi la asta. Cu cat te gandesti mai mult, amani mai mult, cu atat va fi mai rau.

| Victoria275 a răspuns:

Nu trebuie sa iei lectii la sarutat. Pur si simplu trebuie sa il lasi pe baiat sa te sarute, si cand ai sa simti fluturii aia in burtica, atunci crede-ma ca ai sa stii sa saruti. Bafta!

| R3laXaTT a răspuns:

Trebuie sa simti ca e momentul nu e nimic greu trebuie sa te lasi purtata de val sa zic asabig grin

| AnonimulOfficial a răspuns:

Nu ai nevoie de nici un ghid sau tutorial, lasa-te purtata de moment, e chiar placut primul sarut, o sa iti amintesti de el toata viata, totul vine de la sine

| Timantti a răspuns:

Ok. Vine de la sine. Fa ce face si el laughing nu-ti trebuie un ghid si nimeni nu s-a nascut invatat. Primul meu sarut m-a luat prin surprindere si nu am avut timp sa ma gandesc ce sa fac laughing, relaxeaza-te si lasa lucrurile sa vina de la sine.