| LovelyGirl_3607 a întrebat:

Ceau TPU.

Am fost in iunie 2010 la un maj, era cu mine o prietena destul de okey... in sensul ca petrecem mult timp imp. si ne cunoastem de mult, avem incredere una in cealalta.

Faza-i ca noi semanam foarte bine, si asta a fost mereu o problema uriasa pentru noi. Avand si cam aceleasi placeri, gen... ni se intampla ca ne mai certam pentru cineva (fetele ma vor intelege)...
Acum faza e ca acum suntem amandoua cu acelasi tip.
Pentru ca atunci la maj am dansat amandoua des cu un baiat may deosebit...
Mie si prietenei mele ne-a cam placut de el, dar pntru el singura care avea importanta eram eu, asa ca se tot dadea la mine cateva saptamana. dupa maj, eu l-am rugat sa ma lase pentru ca am deja pe cineva.
El m-a lasat in pace, dar apoi cand a aflat ca sunt din nou libera a inceput din nou sa-si incerce norocul cu mine. Eu m-am combinat cu el. Doar ca eu nu stiam ca si prietena mea e innebunita dupa el.

Ieri vorbeam cu prietena asta si imi vorbea tocmay de pretenumio (tipu de la maj), spunea ca ea s-a tot dat la el si ca incepe sa fie ceva intre ei.
Eu nu am vrut sa o ranesc, asa ca nu i-am spus sa il lase ca e deja al meu, adica credeti-ma nu puteam s-o spun, adica parea chiar moarta dupa el, nu pot sa o ranesc e ca o sora pentru mine.
Eu sunt dispusa sa renuntz la el, la urma urmei eu nu xunt moarta dupa el.
Doar ca asa l-as rani pe elsad... pentru ca el tine mult la mine, daca l-as lasa i-asi frange inima.

ajutor! ce fac?
ar fy destul de important,
va multumesc din suflet ...anticipat

Răspuns Câştigător
| anonim20 a răspuns:

Daca baiatul ar tin la tine atunci prietena ta n-ar fi spus ca incepe sa fie ceva intre ei... daca ar tine la tine singur iar spune!

3 răspunsuri:
| AlinnutSsa a răspuns:

Bunahappy

E o poveste chiar interesanta

E foarte dificil sa alegi inttre un iubit [ ma rog prieten ] si o buna, dar foarte buna prietena

Poate ca ar trebui sa va intalniti cu toti undev si sa vorb despre aceasta situatie

Adaca prietena ta este cu adevara o buna prietena va intelege si te la lasa pe tine cu ek daca nu va dori inseamna ca nu iti este asa o buna prietena

Sau.

Renunta u la el daca se poate si cedeazai locul prietenei tale, ea va vedea ca ai suflet nu piarta :*

Dar banuiesc ca este foarte greu ceea ce se intampla, dar fruntea sus nu e chiar cine stie ce problema, din cauza unui tip sa te certi cu pri etana nu prea cred

oricum

Succes! :*

| Adriana_3396 a răspuns:

Buna. raspunsul asta va fi pruma pe site-ul asta dar incerc si eu happy Parerea mea este ca friends forever boys whatever. ai 2 posibilitati. daca prietena ta e chiar o prietena asa de buna si foarte buna chiar, poti sa discuti cu ea despre asta. pur si simplu ii zici ca uite m-am combinat cu el, dar nu am stiut ca si tie iti place de el si ca practic l'am furat de la tine. ori, ii zici ca iti place si tie si ce ar zice daca te'ai combina cu el apoi vezi reactia ei si daca nu se supara dupa o zi 2 ii zici ca te'ai combinat cu el. daca reactia ei e negativa vorbesti cu prietenul tau adica cu baiaetu de la maj si ii spui frumos ca tii la el dar pur si simplu si la prietena ta ii place de el si nu poti sa fii cu el asa pe ascuns pentru ca sunt convinsa ca daca prietena ta ar afla asta si nu de la tine s'ar supara pe tine si ai s'o pierzi si ramai cu un baiat de care nu esti asa de atasat.gandeste'te ce vrei si la ce simti si mai ales la cine tii mai mult happy succes :* bye big hug sper ca am ajutat big grin

| Cupidon_1437 a răspuns:

Pai daca prietena ta tine cu adevarat la acel baiat, si pe tine chiar nu te intereseaza atunci renuntza la el, pentru Best'ul tau.
kiss :*

papa